"Кривбас" розгромив запорізький "Металург", "Карпати" і "Арсенал" розійшлися миром

Розгром запорізького "Металурга" у Кривому Розі став найбільш яскравою подією недільних матчів 10-го туру Епіцентр Чемпіонату України.

Кривбас - Металург З 5:0

Голи: Самодін 5, 46, Льопа 59, Валєєв 64, Антонов 90

Кривбас: Штанько, Валєєв, Антонов, Пашаєв, Лисицький, Петров, Дедечко, Бартулович Льопа (6), Еслинек, Самодін (Бабатунде 82), Сердюк

Металург: Шевченко, Парцванія, Пуровіч, Воронков (Каверін 46), Опанасенко, Сидорчук, Пісоцький (Лазарович 61), Цуріков, Жуніор, Матяж (Рудика 75), Матеус

Зустрічались дві найменш результативні команди поточного сезону. "Металург", попри величезні зусилля у першому таймі, так і не зміг покращити показники у нападі. Натомість захист запоріжців вдруге поспіль пропускає швидкий гол. Сергій Самодін відгукнувся на навіс Іржі Єслінека, випередив Темура Парцванію і забив головою. Потім Олексій Антонов прагнув закріпити успіх партнерів, але його зусиль поки що не вистачало. А гості великими силами йшли вперед, і часто Жуніору, Мілану Пуровичу та Андрію Воронкову просто не вистачало везіння. Тим не менше, "Кривбас" встояв, а після перерви вчинив розгром, забивши за цей поєдинок стільки ж, скільки за попередні 9 турів.

Деморалізував підопічних Віталія Кварцяного гол у їхні ворота вже на першій хвилині. Причому історія повторилась: Парцванія не догледів за Самодіним. Надалі вже на полі перебувала одна команда, у гравців якої до того ж вдавались надзвичайно красиві голи. Дмитро Льопа зіграв на підбиранні після дальньої спроби, яку на себе прийняла поперечина чужих воріт, і метрів з 18-ти довів рахунок до "великого". Ще краще виглядав гол Рінара Валєєва з 25-ти метрів після пасу п'ятою Антонова. Нарешті під завісу зустрічі кращий гравець "Кривбаса" Антонов все ж зумів залишити свій слід у воротах Олексія Шевченка, скориставшись проходом Міхеля Бабатунде.

Говерла - Металург Д 2:1

Голи: Одонкор, 54 (п), Малішич 87 - Казарян, 69

Говерла: Бабенко - Бордіян, Єлісєєв, Малішич (к), Макаренко, Одонкор ( Ситник 79), Лопес (Печонкін 61), Трухін, Єдігарян, Балафас, Тодоров ( Косирін 82)

Металург: Бандура, Морозюк, Барановський ( Мкртчян,46), Воловик (к), Голайдо (Єдігарян,82), Лазіч, Макрідіс, Соарес (Іванко,67), Даніло, Казарян,Траоре

Зміна назви для колишнього "Закарпаття" поклала кінець невдачам ужгородців проти донецького "Металурга" - вони виграли вперше у цій парі за 11 матчів. І привів до успіху команду Олександр Севидов, який колись працював у Донецьку. Перший тайм обійшовся без голів і з мінімумом небезпеки. Більше її все ж було у "Говерли". У більшості атак ця команда залежала від вигадливості Давіда Одонкора. Коли він заграв на повну потужність, то і сам загрожував Олександру Бандурі, і асистував партнерам. Зокрема, під час удару Джорді Лопеза свого голкіпера підстрахував Микола Морозюк.

Після перерви господарі дуже швидко вийшли вперед і досить несподівано навіть для себе. Навіс Дмитра Трухіна Карлен Мкртчян безпідставно перервав рукою, і з пенальті Одонкор був влучним. "Металург" прийшов до тями миттєво, і Джордже Лазіч був близьким до голу у відповідь, коли перехопив необачну скидку Віталі Бордіяна, а у своєму наступному моменті заробив кутовий. Саме після нього Геворг Казарян зміг невідпорно пробити під поперечину. Потім пішла гра на зустрічних курсах, де могло пощастити кожній зі сторін. Наприклад, Артур Єдігарян направив м'яч трохи вище поперечини з близької відстані, а за кілька хвилин каркас протилежних воріт зіграв за Дмитра Бабенка. Переможний гол забив Боян Малішич, підключившись до швидкого відриву Бордіяна - 2:1. Єдину можливість вдруге відігратись мав Драман Траоре, але голкіпер "Говерли" зіграв надійно.

Ворскла - Іллічівець - 1:0

Голи: Кривошеєнко 15

Ворскла: Долганський, Селін (Вовкодав 46), Янузі (Ліетава 28, Чічіков, 77), Сапай, Чеснаков, Кривошеєнко, Буднік, Громов, Краснопьоров, Даллку, Матвєєв

Іллічівець: Худжамов, Таргамадзе, Бутко, Путівцев, Чижов, Іщенко, Кожанов (Окріашвілі 46), Гречишкін, Федотов, Фомін, Ярошенко (Кравченко 74)

Як і раніше, Микола Павлов спостерігає за матчами не з лави "Іллічівця", а з трибун. Цього разу він сидів у ложі знайомого йому полтавського стадіону. Ностальгія навряд чи була приємною, адже його нинішня команда програла колишній. "Ворскла" одразу захопила територію і наприкінці першої чверті години відкрила рахунок після багатоходової комбінації, яку розпочав і завершив колишній гравець маріупольців. Іван Кривошеєнко віддав м'яч ліворуч на Артема Громова, який навісив на Володимира Чеснакова. Останній видав ідеальну скидку в центр на Кривошеєнка - влучити у дальній кут з 7-ми метрів було неважко.

Приблизно за таким же сценарієм полтавчани нещодавно перемогли "Динамо". Щоправда, цього разу господарі були більш активними навіть за рахунку на свою користь. Витягнувши щасливий квиток у вигляді стійки власних воріт, куди Давід Таргамадзе спрямував м'яч через кілька хвилин після пропущеного голу, надалі господарі контролювали події, не надто дозволяючи випробовувати на міцність голкіпера-ветерана Сергія Долганського. Коли справа доходила все ж до останнього рубежу, то засумніватись у воротареві не було підстав. Найчастіше пробивав Костянтин Кравченко після виходу на заміну. Контратаки господарів також не були результативними - їм не вистачало швидкості. Перемога "Ворскли" дозволила зберегти відрив від небезпечної зони, де останнім часом активізувалась "Говерла".

Карпати - Арсенал 1:1

Голи: Балажиц 49 - Адійя 28

Карпати: Богатінов, Даушвілі (Пучковський 46), Білий, Лукас, Пластун, Кас'ян (Гладкий 65), Штіліч, Балажиц, Худоб'як, Ощипко, Ксьонз (Кополовець 46)

Арсенал: Паньків, Валяєв, Леандро, Польовий, Гоменюк, Адійя, Кобахідзе, Шацьких, Матуку, Старгородський, Симоненко

Кияни прибули на матч з великими кадровими проблемами, через що Леонід Кучук змушений був обійтись без замін. У першу чергу, у зв'язку з відсутністю креативних гравців, які могли б підсилити гру. Тому "Карпати" змогли зрівняти рахунок, а потім суперники утримали нічию у грі рівних можливостей. А розпочалась зустріч з масованих атак гостей. Але забили вони у швидкому відриві, коли Володимир Гоменюк та Максим Шацьких створили всі умови для голу Домініка Адійя - 0:1. Львів'яни змушені були йти вперед великими силами, однак було видно, що вони не готові швидко перебудуватись.

Ніколай Костов у перерві зробив 2 заміни, очікуючи більш активних дій на чужій половині поля. Результат зрівнявся внаслідок кутового, який подав Лукас. М'яч залетів у ворота після боротьби на другому поверсі між Еріком Матуку та Грегором Балажіцем. Потім дивом Адійя не оформив гольовий "дубль", коли з відстані у півтора метра Мартін Богатінов встиг зреагувати на удар нігерійця. У "Карпат" доволі активним був Олександр Гладкий, і саме він наносив найбільш небезпечний удар з лінії штрафного майданчика - м'яч пройшов у сантиметрах поруч зі стійкою. "Арсенал" втратив можливість наблизитись до "Металіста". А "Карпати" тепер лише на 2 очки попереду 15-го місця.