ru ua

"Київенерго" за три дні може відключити "Київський метрополітен" від електроенергії

Автор: RBC.UA
ПАТ "Київенерго" може відключити КП "Київський метрополітен" від електропостачання за борги. Як повідомляє прес-служба ПАТ "Київенерго", компанія попередила юридичних осіб-боржників, серед яких є і комунальне підприємство "Київський Метрополітен" про відключення електроенергії у разі непогашення боргів, які вони накопичили.

ПАТ "Київенерго" може відключити КП "Київський метрополітен" від електропостачання за борги. Як повідомляє прес-служба ПАТ "Київенерго", компанія попередила юридичних осіб-боржників, серед яких є і комунальне підприємство "Київський Метрополітен" про відключення електроенергії у разі непогашення боргів, які вони накопичили.

Станом на 21 лютого 2013 р., загальна заборгованість усіх споживачів включаючи населення за електроенергію перед ПАТ "Київенерго" склала 836,9 млн грн. Найбільше заборгували підприємства та організації житлово-комунального господарства та міського транспорту. Вони винні "Київенерго" 499,6 млн грн. Борги установ, які фінансуються з державного бюджету, складають 35,8 млн грн, з міського та районного бюджетів - 37,4 млн грн. Борги промислових підприємств досягли 101,9 млн грн.

Вже попереджені комунальні підприємства "Київський метрополітен" (оперативний борг на 25 лютого - 8,5 млн грн), "Київміськсвітло" (оперативний борг на 25 лютого - 13 млн грн), районні управління освіти, органи місцевої та державної влади.

Читайте також: Збиток "Київського метрополітену" в 2012 р. виріс до 345 млн грн

Згідно з правилами користування електроенергією (постанова НКРЕ № 28 від 31.07.1996) та договірними відносинами між енергопостачальником та споживачами-юрособами оплата за електроенергію повинна здійснюватися або у вигляді передоплати, або після розрахункового періоду, тобто за минулий місяць.

У зв'язку з тим, що багато юросіб мають заборгованість більше місяця, компанія вимушена вдатися до припинення безкоштовного споживання електроенергії такими боржниками. Попередження про відключення компанія направляє споживачам-боржникам мінімум за три робочих дні до дня відключення.

У разі, якщо споживач з об'єктивних причин не в змозі відразу погасити борг, що накопичився він може звернутися в ПАТ "Київенерго" з проханням реструктуризувати його або узгодити графік погашення заборгованості.

"Від своєчасних платежів залежить надійність енергопостачання кожного клієнта. Адже це дозволяє компанії реінвестувати отримані кошти в модернізацію обладнання для підвищення якості послуг, своєчасно розраховуватися з ДП" Енергоринок "за куповану електроенергію та з НАК" Нафтогаз України "за газ, що використовується для виробництва електроенергії" , - підкреслила заступник директора структурного відокремленого підрозділу "Київські електричні мережі" ПАТ "Київенерго" Анна Фурсова.

Читайте також: Вартість проїзду в метро Києва не підвищиться, - Крамаренко

Нагадаємо, що за підсумками 2012 збиток "Київського метрополітену" склав 345 млн грн, що на 7,6% більше збитку в 2011 р. на рівні 320,7 млнгрн. Через критичну фінансову ситуацію, метрополітен навіть розглядає можливість зниження швидкості рухомого складу на зношених ділянках. Причинами складної фінансової ситуації в КП "Київський метрополітен" називають недофінансування потреб і невідшкодування витрат на перевезення пільговиків з державного та місцевого бюджетів, а також невідповідність діючого тарифу на проїзд у метрополітені собівартості перевезень.

Транспортна мережа Київського метрополітену на даний момент складається з 3 ліній, 50 станцій з експлуатаційної довжиною ліній 65,18 км. Питома вага пасажироперевезень Київським метрополітеном у загальному обсязі перевезень усіма видами міського пасажирського транспорту складає більше 50%. За день метрополітен перевозить в середньому 1,3 млн осіб.