ua en ru

"Газпром" втрачає ринки: E.On має намір купувати канадський газ (відео)

Автор: RBC.UA
Німецька електроенергетична компанія E.On, найбільший європейський клієнт "Газпрому", уклала 20-річний контракт на покупку канадського скрапленого природного газу. За умовами угоди, E.On щорічно купуватиме 5 мільйонів тонн СПГ із заводу Goldboro в провінції Нова Шотландія, що належить компанії Pieridae.

Німецька електроенергетична компанія E.On, найбільший європейський клієнт "Газпрому", уклала 20-річний контракт на покупку канадського скрапленого природного газу (СПГ). За умовами угоди, E.On щорічно купуватиме 5 мільйонів тонн СПГ із заводу Goldboro в провінції Нова Шотландія, що належить компанії Pieridae, повідомляє агентство Reuters.

"Угода з E.On дає нам економічну безпеку, необхідну для будівництва першої лінії СПГ-терміналу Goldboro", - сказав президент і генеральний директор Pieridae Альфред Соренсен.

У свою чергу E.On, для якої операція з Pieridae це перша довгострокова домовленість про постачання СПГ, розраховує таким чином урізноманітнити джерела поставок палива і понизити його собівартість.

Читайте також: "Газпром" має намір продовжувати роботу з Україною з питання недобору газу

Нагадаємо, що раніше "Газпром" вже був вимушений піти на поступки європейським покупцям, незадоволеним вартістю газу і які вимагають більшої орієнтації на ціни спотового ринку. Газпром був вимушений переглянути умови європейських контрактів і початків в 2012 р. повертати гроші покупцям, що отримали знижки заднім числом.

За даними німецького видання Wirtschaftswoche, що посилається на джерела в E.On, компанія думає про розірвання контрактів з "Газпромом", щоб купувати газ дешевше на спотових ринках Західної Європи. E.On у відповідь на статтю заявила, що, як і раніше, вважає Росію основним джерелом палива, а "Газпром" відмовився від коментаря.

Нагадаємо, що в опублікованому в травні 2013 р. дослідженні енергетичного центру бізнес-школи "Сколково" "Розвиток світового ринку СПГ: Виклики і можливості для Росії" зазначалося, що до 2020 р. частка Росії на міжнародному ринку СПГ може впасти практично удвічі, скоротившись з нинішніх 4,5% до 2%.

Читайте також: "Газпром" має намір виставити "Нафтогазу" рахунок за недобраний в 2013 р. газ

Експерти особливо вказували на те, що до масової експансії на світовий ринок готуються виробники СПГ із США і Канади, де заплановано і ведеться будівництво 20 експортних СПГ-терміналів сумарною потужністю 270 млн тонн в рік. Якщо вони будуть введені в дію і повністю завантажені, то пропозиція США і Канади перевищить обсяги нинішньої світової торгівлі СПГ.

"Якщо США вдасться реалізувати всі свої проекти, зайвим на ринку може опинитися СПГ інших країн", - наголошується в доповіді "Сколково".

Читайте також: Україна за осінньо-зимовий сезон 2012-2013 рр. спожила 38,1 млрд куб. м газу

На думку експертів, різке збільшення пропозиції СПГ, а також створення першої в світі в біржі ф'ючерсів на СПГ і міри по стимулюванню закупівель газу в Північній Америці, що робляться в країнах Азіатсько-тихоокеанського регіону, можуть призвести до значного зниження цін. А це може зробити російський СПГ неконкурентоздатним.