Операторська угода з експлуатації газопроводу Ямал-Європа допускає теоретичну можливість доступу третіх осіб до газотранспортної системи.
Операторська угода з експлуатації газопроводу Ямал-Європа допускає теоретичну можливість доступу третіх осіб до газотранспортної системи. Про це повідомив журналістів заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв, передає РБК.
Він відзначив, що це теоретична можливість, а практично всі потужності законтрактовані на довгострокову перспективу.
Раніше повідомлялося, що віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін і віце-прем'єр, міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк 29 жовтня 2010 р. підписали два протоколи до міжурядової угоди, що передбачають збільшення обсягів постачань газу і зміну форми управління газопроводом Ямал-Європа.
РФ і Польща підписали протокол про внесення змін до двосторонньої угоди про створення системи газопроводів для транзиту російського газу через Польщу і постачання російського газу до Польщі від 1993 р., а також додатковий протокол до документа від 2003 р.
Угода передбачає збільшення обсягів постачання газу до Польщі на 2 млрд куб. м на рік. Якщо в 2010 р. ця країна отримає від Росії 9,7 млрд куб. м блакитного палива, то з 2012 р. отримуватиме вже по 11 млрд. Також затверджені принципи визначення ставки тарифу на транзит газу, яка встановлюватиметься компанією EuRoPol Gaz.
Постачання російського газу узгоджені до 2022 р., а транзит газу по трубопроводу "Ямал - Європа" - до 2019 р.
Нагадаємо, перший варіант російсько-польського договору по газу, укладений в січні, був оскаржений Євросоюзом, який наполягав на тому, щоб до польської ділянки газопроводу мали доступ і інші оператори, як це передбачено європейськими правилами конкуренції. Проте "Газпром" заявив, що технічним оператором польської ділянки є польська газотранспортна система, і завірив, що інші оператори також матимуть до неї доступ.