ВАТ "Газпром" завершило в бухті Портова зварювання останнього стику другої нитки газопроводу "Північний потік". Про це йдеться в повідомленні управління інформації концерну. Поставки газу в Європу по другій нитці "Північного потоку" планується почати в IV кварталі 2012 р.
ВАТ "Газпром" завершило в бухті Портова зварювання останнього стику другої нитки газопроводу "Північний потік". Про це йдеться в повідомленні управління інформації концерну. Поставки газу в Європу по другій нитці "Північного потоку" планується почати в IV кварталі 2012 р.
Як наголошується в повідомленні "Газпрому", заповнення другої нитки технічним (буферним) газом планується почати в найближчі дні, що є необхідним завершальним етапом перед її введенням в експлуатацію.
На даний час діє тільки одна нитка "Північного потоку", проектна потужність якої - 27,5 млрд куб. м газу в рік; комерційні постачання газу за неї почалися 8 листопада 2011 р. Друга нитка, укладання якої завершилася в квітні ц.р. достроково, буде введена на початку IV кварталу 2012 р. Після виходу на проектну потужність обох ниток продуктивність "Північного потоку" складе 55 млрд куб. м газу на рік.
Читайте також: Зварювальні роботи на другій нитці газопроводу "Північний потік" завершені
Зараз оператор газопроводу "Північний потік" - Nord Stream AG - проводить техніко-економічний аналіз перспективності будівництва третьої і четвертої ниток газопроводу. Аналіз планується завершити до кінця року.
Раніше представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведене до нуля. У свою чергу в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.
Газопровід "Північний потік" - найдовший підводний маршрут експорту газу в світі. Він іде через акваторію Балтійського моря - від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу - близько 1,2 тис. км, пропускна здатність однієї нитки - 27,5 млрд куб. м газу на рік кожна. У число акціонерів проекту входять ВАТ "Газпром" (51%), німецькі E.On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5%), голландська NV Nederlandse Gasunie (9%) і французька GDF Suez (9%). Перша нитка була введена в експлуатацію в листопаді 2011 р.
Читайте також: ТНК-ВР заявила про бажання брати участь у проекті Nord Stream
Цільовими ринками поставок по "Північному потоку" є Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 917 км, власником і оператором якого є "Газпром", з'єднає газопровід "Північний потік" з єдиною системою газопостачання Росії. Два газопроводу-відводу з Грайфсвальда на південь і захід Німеччини загальною протяжністю 850 км будуть побудовані компаніями Wingas і E. ON Ruhrgas.
Основною базою природного газу для "Північного потоку" є Південно-Російське родовище, проектна потужність якого складає 25 млрд куб. м газу в рік. Родовище розташоване в Красноселькупском районі Ямало-Ненецького автономного округу.