ua en ru

"Газпром" перерахував "Нафтогазу" 2 млрд дол. авансу за транзит газу

Автор: RBC.UA
ВАТ "Газпром" перерахувало НАК "Нафтогаз Україна" 2 млрд дол. авансу за транзит газу, повідомив журналістам голова правління російського газового холдингу Олексій Міллер.

ВАТ "Газпром" перерахувало НАК "Нафтогаз Україна" 2 млрд дол. авансу за транзит газу, повідомив журналістам голова правління російського газового холдингу Олексій Міллер.

"Обсяги авансу, який наданий, дозволять закачати газ по трубі в повному обсязі, щоб без проблем пройти зиму. Обсяг авансу був названий "Нафтогазом". Якщо потрібен був би більший об'єм, ми б його надали", - сказав Міллер. Він додав, що ціна на газ в даному випадку не переглядалася.

Міллер також пояснив, що "Нафтогаз України" зіткнувся з дефіцитом оборотних коштів, оскільки придбаний в поточний період часу газ буде реалізований тільки взимку. "Прибуток вони отримають тільки взимку, і цих оборотних коштів у них не було", - зазначив глава "Газпрому", додавши, що даний аванс "Нафтогазу України" необхідно буде закрити до кінця 2012 р.

Нагадаємо, 7 червня 2012 р. Міллер повідомив, що було підписано угоду про надання "Газпромом" авансу в розмірі 2 млрд дол. "Нафтогазу України" за транзит газу. За словами Міллера, дана угода є принципово важливою для забезпечення закачування газу в підземні сховища України в необхідному обсязі для проходження осінньо-зимового максимуму 2012-2013 рр. "Це дуже хороша новина для наших європейських партнерів, для наших споживачів, оскільки повні українські підземні сховища - це надійна гарантія транзиту російського газу майбутньою зимою. Україна отримала всі необхідні фінансові, оборотні кошти для успішного закачування", - сказав глава "Газпрому".

Наприкінці минулого місяця НАК "Нафтогаз України" повідомив "Газпрому", що буде закачувати в підземні сховища газу, газ необхідний виключно для України, а не для забезпечення транзиту. "Нафтогаз України" запропонував "Газпрому" у разі необхідності скористатися послугами українських газосховищ для виконання зовнішньоекономічних контрактів "Газпрому" і оформити відповідну додаткову угоду.

Як повідомлялося 15 травня ц.р. з посиланням на джерело, поставки "Газпрому" в січні-квітні до Європи скоротилися на 12% - вони склали 51 млрд кубометрів газу проти 58 млрд роком раніше. В "Газпром експорті" від офіційних коментарів відмовилися. Але джерело в компанії підтвердило, що, за "попередніми даними", експорт газу в Європу за чотири місяці дійсно впав на 12%, що пояснюється "дуже теплою погодою цієї весни в Європі".

Крім того, очікуючи зростання цін на нафту (до яких прив'язана формула розрахунку ціни на російський газ в Європі, причому з запізненням на дев'ять місяців), європейські споживачі "Газпрому" "поспішали запастися поки що дешевим російським газом".
В цілому план експорту "Газпрому" до Європи на цей рік - близько 150 млрд кубометрів газу, тобто він повинен залишитися на рівні минулого року. Спочатку "Газпром" планував зростання експорту до 154 млрд кубометрів, але в квітні глава "Газпром експорту" Олександр Медведєв дав зрозуміти, що домогтися цього, швидше за все, не вдасться. Тоді топ-менеджер пояснив стагнацію експорту не стільки теплою погодою чи поганим ринком, скільки ціновою політикою "Газпрому" в Європі.

Раніше повідомлялося, що Україна знизила транзит газу в Європу на 21%.

Як повідомлялося, за І квартал 2012 р. транзит природного газу через територію України до країн Західної Європи склав 24,5 млрд куб. м, що на 19,2% менше за показник 2011 р. У березні с. р. транзит природного газу через територію України до країн Західної Європи досяг 6,4 млрд куб. м, що на 35% менше аналогічних показників 2011 р. Зниження обсягів транзиту газу в "Укртрансгазі" пояснювали підвищенням температури в країнах-імпортерах.

Раніше представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведено до нуля. У свою чергу в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.

Експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу України дочірня компанія "Нафтогазу" "Укртрансгаз". Загальна протяжність газопроводів становить 37,1 тис. км, у тому числі магістральних газопроводів - 22,2 тис. км, газопроводів-відводів - 14,9 тис. км. Пропускна здатність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд куб. м.