"Дніпро" сенсаційно програв "Кривбасу", а "Динамо" мінімально обіграло "Ворсклу"

Головною несподіванкою неділі став результат у Дніпропетровську, де "Дніпро" програло "Кривбасу" 1:2. Незадовго до цього, київське "Динамо" вдома мінімально виграло у "Ворскли". Ця перемога повернула киян на друге місце.

Дніпро - Динамо 1:2
: Канкава, 33 - Антонов, 47, Дедечко, 80
Дніпро: Лаштувка, Федецький, Чеберячко, Дуглас, Стринич, Жуліано, Ротань, Канкава (Олійник, 82), Кравченко (Калініч, 54), Зозуля, Матеус (Кобахідзе, 82)
Кривбас: Боровик, Пашаєв, Лисицький, Шершун, Сердюк, Дедечко, Федорчук (Мірошниченко, 84), Лобжанідзе (Антонов, 46), Прийомів, Бартулович, Самодін (Гітченко, 71)
Видалення: Зозуля, 58

Гості довели, що в останні роки стали по-справжньому незручними суперниками для одного з грандів вітчизняного футболу. Вже з перших хвилин «Кривбас» не виказував ознак бажання грати другим номером. І про це свідчить хоча б вихід сам на сам Володимира Прийомова, з яким впорався Ян Лаштувка. Дніпропетровці мали більше нагод відзначитись, проте не таких явних. Навіть гол Джаби Канкави став не тільки наслідком небезпечного пасу Сергія Кравченка, але й неузгодженісті Богдана Шершуна та Євгена Боровика, чим скористався грузинський легіонер - 1:0. Так завершилась перша половина гри, а друга перевернула все з ніг на голову.

Через півтори хвилини після появи на полі Олексія Антонова виник привід говорити про тренерське чуття Олега Тарана. Справа у тому, що свіжий нападник першим дотиком реалізував простріл Павла Пашаєва - 1:1. «Дніпро» кинувся відновлювати рахунок на свою користь, та опинився у меншості. Симуляція Романа Зозулі у чужому штрафному майданчику призвело до другої жовтої картки і вилучення. У меншості візуально господарі не поступались супернику і значно більше часу проводили на чужій половині поля. Артем Федецький навіть влучив у стійку. А «Кривбас» чекав своїх шансів у швидких відповідях. Якщо ще один удар Антонова Лаштувка не без труднощів парирував, то на удар Дениса Дедечка після пасу того ж Антонова зреагувати було майже неможливо - 1:2. Після цього голу сили майже залишили гравців господарів поля і врятувати навіть нічию вони не зуміли. Тепер за різницею м'ячів «Дніпро» поступився другим рядком, а завтра туди має чудовий шанс вийти «Металіст».

Динамо - Ворскла 1:0
Гол
: Виду, 5
Динамо: Коваль, Хачеріді, Виду, Селін, Сілва, Аруна (Кранчар, 66), Гармаш, Мехмеді (Гусєв, 78), Безус (Велозу, 57), Ярмоленко, Ідей
Ворскла: Долганський, Ткачук, Даллку, Дитина, Пердута, Маркоскі, Чеснаков, Куценко (Сапай, 55), Кривошеєнко, Громов (Кунєв, 86), Будник (Силюк, 75)

Ще одну перемогу динамівцям приніс той же склад, що і у Луцьку, стартовий натиск та помилка суперника під час кутового. Вже на 4-й хвилині Андрій Ярмоленко його виконав, а Домагой Віда перестрибнув на лінії воротарського майданчика Павла Ребенка. До речі, саме цей захисник програв боротьбу і Леонардо два тури тому, коли «Чорноморець» виграв з аналогічним рахунком. Логічного продовження «Динамо» не показало, сподіваючись на власну безкарність. До перерви такі думки у них закріпились, адже «Ворскла» близько до воріт господарів не наближалась. Щоправда, і Сергій Долганський лише раз ризикував пропустити ще, але Браун Ідейе не зумів обробити м'яч під час виходу сам на сам.

На початку другого тайму динамівці спробували повторити початок зустрічі. З цього нічого не вийшло, а потім непомітно полтавчани не тільки перехопили ініціативу, а й стали повноправними господарями становища поблизу чужої штрафної зони. З ударами та входженням на зручні позиції справа була дещо гіршою. Однак Володимир Чеснаков, Іван Кривошеєнко та Артем Громов не зуміли пробити так, як уміють, і шанси зрівняти рахунок потроху зменшувались. Щоправда, і «Динамо» лише раз на контратаці ледь не застукало «Ворсклу», коли Ідейе здалеку спробував влучити у порожні ворота, та стійка підстрахувала Сергія Долганського.

Іллічівець - Арсенал 2:1
: Окриашвили, 62 (з пенальті), 79 - Аржанов, 74
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Іщенко, Ордець, Путівцев, Полянський, Ємельянов, Федотов, Окриашвили (Кісіль, 90+3), Фомін (Яворський, 90+4), Мандзюк (Шевчук, 78).
Арсенал: Сарнавський, Обрадовіч, Сидоренко, Одибе (Сантос, 46), Романчук, Шарпар, Старенький (Адійя, 64), Богданов, Мартинюк (Рева, 60), Аржанов, Гоменюк.
Вилучено: Сарнавський, 58

Звичайно матчі у Маріуполі нечасто приносять багато голів. Так було і тепер у першому таймі. Територіальна перевага господарів була незначною, але поступове розхитування захисту суперника почала призводити до гостроти у володіннях Богдана Сарнавського, який знову зайняв піст №1 в «Арсеналі». Певний час він діяв надійно. Також йому допомагали захисники (Майкл Одібе ліг під потужний удар метрів з 12-ти від Руслана Фоміна), а також невлучність суперника (Віталій Федотов спрямував м'яч у кількох сантиметрах від дальньої стійки). Кияни були нечастими гостями на половині поля «Іллічівця».

Тиск з боку маріупольців помітно зріс по перерві. Вже один з перших проривів Фоміна завершився влучанням форварда у штангу. А потім Сарнавський не витримав напруги, помилився на виході. Всюдисущий Фомін готовий був забивати у порожні ворота, та голкіпер завалив опонента. Червона картка порушнику, а покарання вже у ворота Віталія Реви привів у життя Торніке Окріашвівлі. «Арсенал» зміг створити кілька гострих відповідей, але розраховувати гості могли хіба що на стандартні положення. Саме після одного з кутових Володимир Аржанов зумів замкнути дальню стійку - 1:1. До завершення зустрічі залишалось не так багато часу, але ще одна невиправна помилка (тепер Олександра Романчука) поховала надії гостей хоча б на нічию. Захисник скинув м'яч після навісу Артема Путівцева прямо під удар Окріашвілі - 2:1. Ця перемога дозволила «Іллічівцю» вийти на 6-у позицію.