"Дніпро" обіграв "Динамо", а "Шахтар" здолав "Металіст"

В 11-му турі чемпіонату України донецький "Шахтар" збільшив відрив від своїх найближчих переслідувачів до дев'яти очок, зробивши серйозний заділ для завоювання чергового титулу. Підопічні Мірчі Луческу не залишили шансів харківському "Металісту" - 2:0. У цей же вечір дніпропетровський "Дніпро" виявився сильнішим за "Динамо" (2:1) і зрівнявся з киянами в таблиці.

Металіст - Шахтар 0:2
: Мхітарян, 26, Ілсіньо, 42
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Папа Гуйє, Березовчук, Пшеничних (Шарпар, 45+1), Соса, Шелаєв, Торрес (Вілліан Гомес, 46), Фініньо, Шав'єр, Тайсон (Кристальдо, 65)
Шахтар: П'ятов, Срна, Кривцов, Кучер, Шевчук, Хюбшман, Фернандіньо (Дуглас Коста, 74), Мхітарян, Вілліан, Ілсіньо (Алекс Тейшейра, 58), Луїс Адріано (Едуардо, 65)
Вилучено: Маркевич, 19
На 17-й хвилині Вілліан не реалізував пенальті (воротар)

"Шахтар" з перших же хвилин запропонував харків'янам високі швидкості, до яких ті виявилися не дуже готові. За великим рахунком, долю матчу гості вирішили ще в першому таймі, коли 14-й гол в чемпіонаті забив його кращий снайпер Генріх Мхітарян, а Ілсіньо вдався чудовий удар здалеку. При цьому ще за рахунку 0:0 Вілліан не реалізував пенальті - воротар "Металіста" Олександр Горяїнов парирував удар бразильця. Це вже третій поспіль 11-метровий, не реалізований командою Луческу.

Після перерви чинний чемпіон зіграв на класі і довів справу до перемоги. Що ж стосується "Металіста", який намагався переламати хід невдало складалавшоїся гри, то його футболістам явно не вистачало цікавих рішень, які могли б поставити в безвихідь оборону "Шахтаря". Крім того, харків'яни були занадто емоційні, а їх тренер Мирон Маркевич наговорив на видалення на трибуни.

Дніпро - Динамо 2:1
: Селезньов, 12, Матеус, 83 - Велозу, 90+4
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Мазух, Одибе, Стринич, Канкава, Жуліано, Зозуля (Кравченко, 87), Селезньов (Федецький, 66), Коноплянка, Матеус (Денисов, 90+1)
Динамо: Коваль, Данило Сілва, Михалик, Хачеріді, Тайво, Гармаш (Мехмеді, 89), Велозу, Ярмоленко (Рубен, 80), Мілевський (Рафаель, 65), Гусєв, Ідейе

У Дніпропетровську "Дніпро" здобув важливу для себе перемогу над "Динамо", яке через госпіталізацію Олега Блохіна вивів на гру асистент головного тренера Олексій Михайличенко. Досить швидко господарі повели в рахунку - на 12-й хвилині подача з кутового на дальню штангу знайшла абсолютно вільного Романа Зозулю, виконав зкидку у воротарський, де Євген Селезньов виграв верхову боротьбу і ударом головою відправив м'яч у сітку Максима Коваля.

Гол не змінив малюнка ігри - дніпропетровці хоч і рідше володіли м'ячем, але виглядали гостріше в атаці. Втім, свій момент все-таки створив і "Динамо". Артем Мілевський вивів на ударну позицію Ідейе Брауна, однак найкращий бомбардир біло-синіх попав в ліву від Яна Лаштувки штангу. А вже у другому таймі нігерієць, отримавши ще один ефектний пас від Мілевського і залишивши не у справ пробив воротаря, точніше, але на цей раз Лаштувку підстрахував Майкл Одибе, який вибив м'яч з лінії воріт.

Суперники ще не раз обмінювалися небезпечними атаками, але у вирішальний момент удача посміхнулася дніпропетровцям. На 83-й хвилині Матеус, відгукнувшись на передачу з глибини поля, на швидкості виграв боротьбу у Євгена Хачеріді і з другої спроби вразив ціль. За такою щільної грі відіграти два голи було практично нереально, але "Динамо" йшло вперед на автоматі і вже в компенсований час Мігел Велозу із-за меж штрафної точно відправив м'яч під поперечину - 2:1.

Програвши "Дніпру", "Динамо" дозволило дніпропетровської команди наздогнати себе в таблиці, і тепер суперники ділять друге і третє місця, відстаючи від "Шахтаря" на дев ' ять очок.