"Арсенал" розібрався з "Говерлою", а "Чорноморець" не зміг обіграти "Іллічівець"

"Арсенал" повертає собі минулі кондиції і обіграв "Говерлу" на виїзді 3:1. Матчі запорізького "Металурга" з "Волинню" і "Чорноморця" з "Іллічівцем" закінчилися нічиїми.

Чорноморець - Іллічивець 1:1

Голи: Політило, 54 - Окриашвили (з пенальті), 79
Чорноморець: Безотосний, Кутас, П. Ковальчук, Фонтанелло, Сантана, До. Ковальчук (Старгородський, 62), Політило, Лео Матос, Бобко (Діденко, 84), Джедже (Рієра, 60), Бурдужан
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Іщенко, Ордець, Чижов, Полянський, Ємельянов (Ярошенко, 88), Федотов (Таргамадзе, 76), Окриашвили, Шевчук (Фомін, 72), Мандзюк

Цей поєдинок був дуже важливий з точки зору боротьби за місця у Лізі Європи УЄФА. Господарям варто було боротись не лише із суперником, а і з власним психологічним станом, який завжди не оптимальний після 5-ти матчів без перемог. До того ж Микола Павлов обрав для «Іллічівця» доволі агресивну тактику - тому більшу частину гри м'ячем володіли гості. А от із завершенням командних зусиль справи у них були дещо гіршою. Тому навіть за відсутності ігрової переваги найнебезпечніший момент загубили одесити. Простріл Лучіана Бурдужана з лівого флангу мав замикати у порожній кут воріт Леонардо, однак притаманного гольового чуття цього разу він не виявив.

Після відпочинку швидкості зросли, кількість продуманих комбінацій також. «Іллічівець» практично не мав проблем із читанням задумів господарів, але на виручку «Чорноморцю» прийшов рідкий за красою та влучністю удар з 30-ти метрів від Сергія Політила - 1:0. Це дещо порушило плани маріупольців, і на деякий час вони стали безпомічними на своїй половині поля. На їхнє щастя, покарання за це не настало. А одного разу Рустам Худжамов просто врятував партнерів після удару зблизька від Бурдужана. Потім гості стали діяти з двома нападниками після виходу на поле Руслана Фоміна. Особисто він не був причетний до голу у відповідь, тому що його самостійно створив Торніке Окріашвілі. Його прорив до штрафного майданчика підніжкою зустрів Павло Кутас, а постраждалий впевнено покарав господарів з 11-ти метрів. В останні хвилини знову «Ілічівець» був наполегливішим, проте жоден з великої кількості ударів точним не вийшов. Нічия у поєдинку турнірних сусідів залишила попереду на мінімальній відстані «Чорноморець».

Волинь - Металург З 0:0
Волинь
: Старцев, Масло, Симінін, Занев, Щедрий (Бикфалви, 46), Шиков, Приндета, Кінаш, Лопес (Бабирь, 72), Пилипчук, Овоникоко (Савич, 46)
Металург З: Хрдличка, Коротецький, Нестеров, Сахневич, Опанасенко, Матеус, Рудика, Штурко (Лазарович, 61), Йокіч, Гавриш, Ибраими (Жуніор, 46; Слім, 90+1)

На 77-й хвилині Рудика не реалізував пенальті (воротар)

Головною новиною минулого тижня стала відставка Анатолія Дем'яненка. Виконуючий обов'язки головного тренера «Волині» Анатолій Пісковець ризикнув не тільки зробити значні перестановки в основному складі, але й загалом застосував нову тактику, до якої команда готувалась лише 3 дні. Окрім того, новий керманич знайшов місце на полі з перших хвилин для Ярослава Кінаша, який вперше у сезоні отримав таке право, а також для абсолютного дебютанта Прем'єр-ліги Артема Щедрого. Сергій Зайцев вирішив не застосовувати значної ротації, однак залишив на лаві запасних одного з героїв перемоги над «Кривбасом» Жуніора. Натомість висунутим форвардом став капітан Сергій Рудика.

У першому таймі господарі не зуміли нанести жодного удару навіть у напрямку воріт, тоді як Максим Старцев перебував у постійній напрузі після ударів Рудики, Андрія Сахневича та Бесарта Ібраімі. Лише з виходом на поле по перерві Еріка Бікфалві додалось конструктивну і у спробах лучан підходити до володінь Лібора Грдлічки. Більш того, саме румунський півзахисник став автором обох влучних спроб своєї команди, на заваді яким став голкіпер. А от гості були значно ближче до другої поспіль перемоги. Достатньо згадати хоча б призначений за гру рукою Сергія Сімініна пенальті. Рудика пробив по центру, і Максим Старцев ногою зреагував на потужний «постріл». «Волинь» продовжила безвиграшну серію, однак на одне очко віддалилась від «зони вильоту».

Говерла - Арсенал 1:3
Голи
: Петров, 54 - Гоменюк, 8, Шарпар, 40, Ткачук, 44
Говерла: Бабенко, Рнич, Допілка, Щедраков, Макаренко, Петров, Балафас, Едігарян (Лопес, 71), Лисенко (Чурко, 46), Трухін (Міщенко, 58), Ле Таллек
Арсенал: Рева, Обрадовіч, Одибе, Сидоренко, Романчук, Ткачук (Пеле, 79), Герасим'юк (Старенький, 81), Богданов, Аржанов (Мартинюк, 73), Шарпар, Гоменюк

Стабілізація фінансового становища «Арсенала», про що повідомив спортивний директор клубу Владислав Ващук, не змусила чекати позитивних результатів і на футбольному полі. Кияни грали, наче у кращі часи, а господарі зіграли найгірший весняний матч, відверто проваливши перший тайм. Пізніше ситуацію виправляти було пізно. Повернення Володимира Лисенка після дискваліфікації не принесло посилення атаки, тоді як у суперника були свої лідери. На лівому фланзі, звідки прийшли всі 3 голи у ворота Дмитра Бабенка, відмінно виглядав Олександр Романчук. Важко було стримати на вістрі командних дій і Володимира Гоменюка. До того ж жахливих помилок припускались захисники. Зокрема, Павло Щедраков у випадку з першим взяттям воріт просто виклав зручно м'яч під удар Гоменюку.

Наступні спроби «Говерли» відігратись не були такими небезпечними, як відповіді опонента. А доля зустрічі вирішилась на останніх хвилинах перед перервою. Тепер Щедраков після флангового прострілу знову не розібрався з м'ячем, чим цього разу скористався В'ячеслав Шарпар. А буквально добив господарів дальнім ударом у «дев'ятку» Андрій Ткачук. Після відпочинку ужгородці зуміли внаслідок кутового швидко відіграти один м'яч - це головою з гострого кута зробив Кирило Петров. Більшого господарям, незважаючи на певну розслабленість киян, досягти не вдалось. Цей успіх дозволив «Арсеналу» увійти до першої десятки, а «Говерла», як і раніше, відстає від 14-го місця на 5 очок, причому ігри «Волині» і «Карпат» цього туру попереду.