"Батьківщина" і "Народна самооборона" завтра оголосять про об'єднання партій. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".
"Батьківщина" і "Народна самооборона" завтра оголосять про об'єднання партій. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".
Зазначимо, що лідер "Батьківщини" екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко знаходяться зараз під вартою.
Зазначимо, кількість депутатів БЮТБ в парламенті скоротилося до 102, після виходу зі складу парламентської фракції БЮТ-Батьківщина депутата Романа Забзалюка.
Крім того, партія "Батьківщина" готова до виключення зі своїх рядів Наталії Королевської, Євгена Суслова та Олексія Логвиненко. За інформацією джерела з фракції БЮТБ, дане рішення пов'язане з тим, що ці депутати прийняли рішення балотуватися на виборах від Української соціал-демократичної партії.
Зазначимо 23 грудня Наталія Королевська була обрана головою Української соціал-демократичної партії.
Відзначимо, новий закон про вибори народних депутатів не передбачає участь у них політичних блоків, а також підвищує прохідний бар'єр з 3% до 5%.
Як заявив раніше народний депутат від фракції БЮТБ Сергій Міщенко фракція, проголосувавши за новий закон про вибори народних депутатів, пішла на вимушений компроміс.
За його словами, фракція вибрала "з двох зол менше зло" і "найкраще з усього того, що пропонувалося". "Варіанти були - чи фальсифікація виборів, або максимально прозора виборча система", - сказав він.
Якби опозиція не підтримала поданий на розгляд компромісний законопроект, то Верховна Рада повернулася б до іншого, в якому закладена велика можливість фальсифікації результатів виборів. Прийнятий законопроект, вважає Міщенко, виключає фальсифікацію виборів.
Відзначимо, як повідомив 19 грудня після зустрічі опозиції з Евроделегаціей лідер партії "Народний рух України" Борис Тарасюк, Європейський союз відстоює позицію, що вибори в Україні повинні проходити за європейськими стандартами, і в них повинні брати участь представники від опозиції в особі Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.
"Не тільки сам факт проведення виборів має бути досконалим і сертифікованим незалежними спостерігачами, зокрема з ЄС, а існує і була підтверджена чітка прив'язка визнання виборів, що відповідає європейським стандартам: тільки якщо опозиції, включно з Тимошенко і Луценко, буде дозволено брати повноцінну участь у цих виборах, що неможливо, коли ці політичні лідери перебувають за гратами. Ця позиція була в черговий раз підтверджена, і таким же чином була поставлена в залежність і підписання, і ратифікація угоди від того, чи будуть виконані ці умови, чи ні", - сказав Тарасюк.
Також заступник голови партії БЮТ "Батьківщина" Олександр Турчинов додав, що, за словами представників ЄС, в Європі поважають Україну і чекають, коли вона увійде в європейське співтовариство.
Раніше в жовтні "Батьківщина", "Фронт Змін", "Народна Самооборона" і партія "Реформи і Порядок" закликали всі опозиційні сили об'єднати зусилля на виборах, зокрема, партії, що входять до Комітету опору диктатурі.
"Наші партії вже почали системну роботу щодо захисту волевиявлення українців. Це включає жорсткий контроль над виборчим процесом, недопущення фальсифікацій, узгодження кандидатів у мажоритарних округах", - зазначили тоді в спільній заяві лідери опозиційних партій Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк, Тарас Стецьків і Сергій Соболєв.
Відзначимо, проти лідера партії "Батьківщина" Тимошенко зараз відкрито 2 кримінальні справи. Перше стосується діяльності Тимошенко в ЄЕСУ, друге - незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, та придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Нагадаємо, щодо "газової справи" Печерський районний суд Києва виніс обвинувальний вирок 11 жовтня. Тимошенко засудили до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.
23 грудня Апеляційний суд м. Києва залишив цей вирок у силі.
Луценко 26 січня, було пред'явлено остаточне обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам громадян, вчинене працівником правоохоронного органу).