"Барселона" повалена з трону, "Челсі" вийшов у фінал Ліги Чемпіонів (фото)

Залишившись в меншості і поступаючись з різницею в два м'ячі, "Челсі" все-таки домігся необхідного результату на "Камп Ноу" і завоював путівку у фінал Ліги чемпіонів.

Барселона - Челсі 2:2 (перший матч - 0:1)
: Бускетс, 35, Іньєста, 44 - Рамірес, 45+1, Торрес, 90+1
Барселона: Вальдес, Алвеш, Піке (26), Пуйоль, Іньєста, Мессі, Сеск (Кейта, 74), Хаві, Маскерано, Санчес, Куенка (Тельо, 67), Мессі
Челсі: Чех, Іванович, Кехілл (Босінгва, 12), Террі, Коул, Мікель, Рамірес, Мейрелеш, Лемпард, Мата (Калу, 57), Дрогба (Торрес, 80)
Видалення: Террі, 37
На 48-й хвилині Ліонель Мессі не реалізував пенальті (поперечина)

Давид Луїс все ще перебуває в лікарні з травмою підколінного сухожилля, а тому в центрі оборони "аристократів" діяли Террі, який продовжує грати з тріщинами в двох ребрах, і чудово зарекомендувавший себе в першій зустрічі Гері Кехілл. Хосеп Гвардіола ж підніс сюрприз, вибравши схему гри з трьома захисниками. В запасі залишився Даніел Алвес, а роль єдиного чистого форварда була відведена чилійцеві Алексису Санчесу.

Суперники відразу дали зрозуміти глядачам, що нудьгувати не доведеться нікому. Спершу ривок Ешлі Коула по правому флангу закінчився небезпечним прострілом, а потім Ліонель Мессі з меж штрафної площі вистрілив у сітку воріт із зовнішньої сторони. Тут же за "Челсі" був завданий вбивчий удар - Кехілл, намагаючись перервати прохід Санчеса, пошкодив задню поверхню стегна. Футболіста збірної Англії змінив крайній захисник Жозе Бозінгва, тоді як в центр оборони змістився Браніслав Іванович.

Гра трохи стихла, чому сприяла травма Жерара Піке, отримана у верховій зіткненні зі своїм воротарем Віктором Вальдесом. Секундами пізніше "Барселона" розіграла гарну комбінацію. В її кінцівці Сеск Фабрегас п'ятою вивів на удар Мессі, аргентинець бив, але Петр Чех примудрився ногою відбити м'яч в, здавалося, безнадійній ситуації. "Челсі" огризнувся контратакою, яку ударом з гострого кута намагався завершити Дрогба - безрезультатно.

Піке також був змушений покинути поле, поступившись своє місце Алвесу. Бразилець і почав першу результативну комбінацію матчу на 35-й хвилині, переадресувавши м'яч наліво Ісакові Куенці. Той прострілив вздовж воріт, Санчес послизнувся, але тут як тут опинився Бускетс - 1:0.

Через дві хвилини Террі відверто підвів свою команду, навіщось стусонувши коліном під зад Санчеса в неігровому епізоді і отримавши заслужену червону картку.

"Барселоні" треба було всього дві хвилини, щоб реалізувати чисельну перевагу. Мессі зробив шикарну передачу на Іньєсту, а той, наче справжній форвард, витончено втілив у гол вихід один на один з Чехом. Дивно, але "Челсі" вийшов вперед по сумі двох зустрічей ще до перерви - Френк Лемпард зробив шикарний пас на Раміреса, а той технічно перекинув м'яч через вибігшого з воріт Вальдеса.

Другий тайм також почався без розгойдування - Дрогба збив Фабрегаса у власній штрафній, і Джюнейт Чакир призначив 11-метровий. До точки підійшов Мессі та гупнув м'ячем в поперечину. Також можливість для взяття воріт "аристократів" занапастив Санчес, головою не потрапивши в створ з близької відстані. Дрогба на кінець години, здорово зігравши у відборі, намагався вразити ворота господарів ударом зі своєї половини поля - Вальдес вчасно повернувся назад і намертво зловив м'яч.

"Барселона" продовжувала володіти м'ячем, проте гострих у моментів біля воріт Чеха підопічні Гвардіоли не створювали, подовгу комбінуючи поблизу штрафної площі. "Челсі" ж відбивався і числом, і вмінням - питання було лише в тому, чи вистачить у лондонців сил на всі 90 хвилин і доданий час. На 78-й хвилині каталонці нарешті знайшли момент для удару, але Бускетс метрів з п'ятнадцяти вистрілив над поперечиною.

На 82-й хвилині "Барса" забила-таки м'яч зусиллями Санчеса, але миттю раніше боковий суддя зафіксував офсайд у Алвеса, який робив передачу. Потім Мессі наважився на постріл з-за меж штрафної - Чех був безсилий, але йому на допомогу прийшла штанга. Каталонці працювали в поті чола, але м'яч наполегливо не йшов у ворота. Більш того, в доданий час Торрес, що вийшов замість Дрогба, втік сам на сам з Вальдесом і відправив господарів у нокаут. Так "Барселона" склала з себе чемпіонські повноваження. Героїчна перемога "Челсі", якому у фіналі не зможе допомогти не тільки Террі, але і перебравші жовтих карток Івановіч, Рамірес з Раулом Мейрелешем.