Найбільша українська авіакомпанія "АероСвіт" наступного року поступиться частиною своїх рейсів конкуренту - "Міжнародним авіалініям України" (МАУ). Навесні 2013 р. МАУ почнуть здійснювати більшу частину рейсів перевізника на своїх літаках.
Найбільша українська авіакомпанія "АероСвіт" наступного року поступиться частиною своїх рейсів конкуренту - "Міжнародним авіалініям України" (МАУ). Навесні 2013 р. МАУ почнуть здійснювати більшу частину рейсів перевізника на своїх літаках. "АероСвіт" буде виконувати функції маркетингового партнера на цих напрямках. МАУ буде потрібно суттєво розширити флот і штат співробітників, і джерела не виключають, що це також може бути зроблено за рахунок "АероСвіту". Експерти погоджуються, що "АероСвіту" зараз вкрай необхідне партнерство з конкурентом: перевізник не може впоратися з фінансовими проблемами самостійно. Про це пише "Комерсант-Україна".
Наступного року авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" вдвічі збільшить кількість маршрутів за рахунок "АероСвіту". Навесні 2013 р. перевізник зможе виконувати рейси на 28 нових міжнародних напрямках, які зараз закріплені за її конкурентом. Серед них Копенгаген, Стокгольм, а також рейси з Тель-Авіва в Донецьк, Одесу, Дніпропетровськ, Харків, Львів та Сімферополь та інші міста, повідомила прес-секретар МАУ Євгенія Сацька. "За всім новим напрямкам ми будемо літати в якості оперує перевізника на умовах договору про код-шерінг з" Аеросвітом", - уточнила вона.
Читайте також: "АероСвіт" заявив про скорочення штату
Згідно з домовленістю компаній, "АероСвіт" залишиться маркетинговим перевізником на цих напрямках - тобто як і раніше зможе продавати квитки на рейси, які тепер будуть здійснювати МАУ. У прес-службі "Аеросвіту" відмовилися коментувати це питання. А співвласник і співголова наглядової ради "Аеросвіту" Григорій Гуртовий пообіцяв розповісти подробиці співпраці з МАУ пізніше: "Це досить непросте питання, і його потрібно детально пояснити. Бо як галасу навколо цього останнім часом багато, а точності - мало".
"АероСвіт" і МАУ, за даними їх офіційних сайтів, зараз експлуатують 52 і 51 напрямок відповідно. При цьому в період дії зимового розкладу перевізники виконують під спільними кодами рейси приблизно в 30 аеропортів Європи та Азії. У МАУ уточнили, що продають на сайті квитки приблизно по 15 код-шерінгову напрямками партнерів.
Нагадаємо, що раніше в грудні, Росавіація прийняла рішення про припинення аеронавігаційного обслуговування всіх рейсів української авіакомпанії "АероСвіт" на території Росії. Росавіація повідомила, що борг українського перевізника за аеронавігаційне обслуговування на повітряних трасах перевищив 1 млн дол, за аеропортове і аеронавігаційне обслуговування в "Шереметьєво" - 180 тис. дол. Пізніше повідомлялося, що компанія почала частково погашати борги. Незабаром дозвіл на використання повітряного простору Росії "Аеросвітом" було відновлене.
Читайте також: "АероСвіт" врегулював суперечки з "Шереметьєво" і відновив польоти до Москви
"АероСвіт" повідомляв, що компанія "поетапно відновлює платежі в рамках графіків, узгоджених з операторами послуг, що надаються. Через затримку надходження коштів на рахунки" АероСвіту "в сезон низького попиту був порушений графік розрахунків компанією за послуги аеронавігації та обслуговування у ряді аеропортів також в Україні.
Також повідомлялося, що "АероСвіт" (Київ) має намір скоротити штат і витрати компанії в цілому. Рішення про реструктуризацію своєї діяльності авіакомпанії було прийнято у зв'язку з "загальними наслідками галузевої кризи". Одночасно авіакомпанії в Україні мають додаткові виклики - песимістичні прогнози про перспективи розвитку бізнесу, обмежений доступ до фінансових ресурсів, надзвичайно специфічні умови функціонування національного ринку авіаперевезень, констатують в "АероСвіті".
Читайте також: Заборгованість перед аеропортами пов'язана із затримками в надходженнях коштів на рахунки компанії, - "АероСвіт"
Авіакомпанія "АероСвіт - Українські Авіалінії" заснована в 1994 р., базується в київському міжнародному аеропорту "Бориспіль". Має найбільш обширну мережу регулярних міжнародних маршрутів. Обслуговує більше 60 міжнародних маршрутів до 34 країн, у тому числі п'ять трансконтинентальних безпосадкових повітряних ліній - до Нью-Йорка, Торонто, Пекіна, Делі й Бангкока. Забезпечує перевезення пасажирів у найбільші міста України: Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Сімферополь, Харків.
Авіакомпанія оперує флотом у складі 28 повітряних суден виробництва компанії Boeing, включаючи вісім далекомагістральних Boeing 767 і 20 середньомагістральних Boeing 737. Також використовує літаки Airbus 320/321, Embraer 145, Embraer 190 і ATR-72.