ua en ru

ЗВР України в лютому виросли на 0,2%

Автор: RBC.UA
Золотовалютні резерви України на 1 березня 2013 р. склали 24,71 млрд дол. Про це йдеться у відеозверненні директора департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України (НБУ) Олександра Дубіхвоста.

Золотовалютні резерви України на 1 березня 2013 р. склали 24,71 млрд дол. Про це йдеться у відеозверненні директора департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України (НБУ) Олександра Дубіхвоста (на фото).

"Станом на 1 березня 2013 р. обсяг золотовалютних резервів становив 24 млрд 710 млн дол в еквіваленті. Тобто за місяць резерви зросли на 58 млн дол в еквіваленті", - сказав Дубіхвост.

За його словами, на зміну розміру резервів істотно вплинули погашення чергового траншу по кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 998 млн дол в еквіваленті і виплати з обслуговування державного боргу. "Збільшення резервів відбулося в основному за рахунок надходжень коштів від розміщення урядом державних облігацій зовнішньої і внутрішньої позики, номінованих в іноземній валюті", - зазначив Дубіхвост.

Читайте також: ЗВР України в січні виросли на 0,4%

Нагадаємо, за підсумками 2012 ЗВР України зменшилися на 22,8%, або на 7 млрд 248,42 млн доларів, з 31 млрд 794,61 млн дол до 24 млрд 546,19 млн дол.

Нацбанк використовує ЗВР для штучної підтримки стабільного курсу гривні. Проте експерти прогнозують, що таке швидке виснаження ЗВР призведе до того, що НБУ проведе коригування валютного курсу. У держбюджеті на 2013 рік уряд заклав курс долара на рівні 8,5 грн за долар.

Читайте також: Україна щомісяця витрачає 1 млрд дол. золотовалютних резервів на оплату російського газу, - Азаров

У січні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде витрачати в 2013 р. золотовалютні резерви на підтримку курсу національної валюти. Фінансисти також зазначають, що в першому кварталі 2013 р. значно коливань курсу гривні не буде. МВФ очікує збереження тенденції на зниження ЗВР і в 2013-2014 рр.. Для поповнення резервів Нацбанк планує запустити програму з видобутку золота.

Однак міжнародні фінансові організації вказують, що Україна в короткостроковому майбутньому зможе утримувати ЗВР на колишньому рівні тільки завдяки нових зовнішніх запозичень. В іншому випадку Києву доведеться витрачати ЗВР на оплату російського газу (близько 1 млрд дол в місяць) і погашення боргів перед МВФ.