ua en ru

Золотовалютні резерви НБУ в листопаді 2009 р. знизилися до 27,29 млрд дол.

Автор: RBC.UA
Міжнародні (золотовалютні) резерви Національного банку Україна (НБУ), за оперативними даними, станом на 30 листопада 2009 р. знизилися на 1,5%  і склали 27 млрд 290,9 млн дол. Такі дані оприлюднила сьогодні прес-служба НБУ.

Міжнародні (золотовалютні) резерви Національного банку Україна (НБУ), за оперативними даними, станом на 30 листопада 2009 р. знизилися на 1,5% і склали 27 млрд 290,9 млн дол. Такі дані оприлюднила сьогодні прес-служба НБУ.

Об'єм операцій на готівковому ринку України склав 3273,0 млн дол., в т.ч. об'єм валюти, купленої банками у населення, - 1148,5 млн дол.; об'єм валюти, проданої населенню, - 2124, 5 млн дол.

Раніше міністр економіки України Богдан Данилишин заявляв, що монопольне управління золотовалютними резервами України з боку НБУ навряд чи є продуктивним. На його думку, Нацбанк надмірно мінімізує ризики, зв'язані з використанням цих резервів. «Монопольне розпорядження резервами, що є загальнонаціональним активом, з боку НБУ навряд чи продуктивно. Бажання НБУ мінімізувати ризик, вкладаючи кошти в казначейські облігації США, зрозуміло, але у результаті означає, що українські ресурси прямують на фінансування економіки чужої країни», - відзначив міністр.

На думку Б.Данилишина, не виключається можливість ефективнішого використання золотовалютних резервів. При цьому він переконаний, що розширення впливу уряду на способи використання золотовалютних резервів не несе істотної загрози.

«Значні ризики в нинішніх умовах убачаються в можливому розширенні впливу уряду на процес управління золотовалютними резервами країни і використанні їх на потреби поточного фінансування бюджетних витрат. Проте і такий ризик є надуманим», - заявив міністр економіки.

Жоден уряд не піде на будь-які ризиковані операції з золотовалютними резервами, відзначив Б.Данилишин. «Золотовалютні резерви країни є дуже важливим показником для формування міжнародних рейтингів країни. Останні ж, у свою чергу, диктують вартість зовнішніх запозичень, доступних уряду. Тому ризиковані маніпуляції з резервами де-факто означатимуть фінансове самогубство уряду, а, отже, фактично виключені», - заявив міністр.

В свою чергу глава НБУ Володимир Стельмах в вересні ц.р. заявив, що золотовалютні резерви НБУ не зберігаються в американських банках. «Вони розміщувались в цінних паперах американського уряду. Тому не були втрачені в результаті банківської кризи в США», - сказав В.Стельмах.

Нагадаємо, в жовтні 2009 р. золотовалютні резерви НБУ зменшилися на 1,5% - до 27 млрд 711,93 млн дол. Золотовалютні резерви НБУ у вересні 2009 г. зменшились на 2,58% і склали станом на 30 вересня 28 млрд 126,7 млн дол.

Відзначимо, в 2008 р. золотовалютні резерви НБУ зменшились на 2,8 % або на 918,79 млн дол.. с 32 млрд 462,12 млн дол..