Знаменитий конструктор Михайло Калашников госпіталізований в реанімацію

Знаменитий зброяр Михайло Калашников, винахідник названого його ім'ям автомата, госпіталізований і перебуває в реанімації.

Знаменитий зброяр Михайло Калашников, винахідник названого його ім'ям автомата, госпіталізований і перебуває в реанімації, передає радіостанція "Ехо Москви".

Повідомляється, що Калашников госпіталізований в Республіканський кардіологічний диспансер Удмуртії.

Як повідомив помічник конструктора Микола Шкляєв, з ним "все в порядку". Відомо, однак, що з березня 2012р. 93-річний Михайло Калашников хворів і не з'являвся на роботі, пояснюючи, що "начебто нічого не болить, а от сили немає".

Михайло Калашников народився 10 листопада 1919 р. - конструктор стрілецької зброї в СРСР і Росії, доктор технічних наук, генерал-лейтенант, Герой Російської Федерації, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Сталінської і Ленінської премій, кавалер ордена Святого Андрія Первозванного, член Союзу письменників Росії . Член КПРС з 1952 р., депутат Верховної Ради СРСР (1950-1954 рр..).

Читайте також: Армія відмовляється від автомата Калашникова

Головний винахід конструктора - автомат Калашникова - внесений до книги рекордів Гіннеса як найпоширеніша зброя в світі. Автомат прийнятий на озброєння у більш ніж 100 країнах світу. Зображення автомата красується на прапорах, гербах і банкнотах. За винахід автомата у 1947 р. Михайло Калашников отримав Сталінську премію першого ступеня та орден Червоної Зірки. Премія становила 150 тис. руб. На ці гроші можна було купити майже десять "Перемог" (тоді цей автомобіль коштував 16 тис. руб.)

Автомат взяли на озброєння в 1949 р. Зазначимо, що автомат Калашникова постійно модернізується і оновлюється. Нині в світі налічується близько 100 млн АК. Це означає, що на 60 дорослих жителів нашої планети припадає по 1 автомату.

Зазначимо, минулого року повідомлялося, що російський концерн "Іжмаш" розпочав з нуля створювати заміну автомату Калашникова.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top