ua en ru

Зимовий відпочинок в Карпатах подорожчає на третину

Зимовий відпочинок в Карпатах подорожчає на третину Українці знаходять зимовий відпочинок в Карпатах все більш привабливим
Незважаючи на жалюгідний стан економіки, українці все одно їздять відпочивати. Відсутність повноцінного зростання доходів і падіння курсу національної валюти змушують громадян вже другий рік поспіль вибирати місце для туризму на рідних теренах. Цієї зими, по всій видимості, найбільш популярним місцем для відпочинку українців стануть Карпати.

Незважаючи на жалюгідний стан економіки, українці все одно їздять відпочивати. Відсутність повноцінного зростання доходів і падіння курсу національної валюти змушують громадян вже другий рік поспіль вибирати місце для туризму на рідних теренах. Цієї зими, по всій видимості, найбільш популярним місцем для відпочинку українців стануть Карпати.

Попит зростає

В даний момент ще складно оцінити можливий рівень попиту на відпочинок в Карпатах на прийдешні новорічні свята, вважає директор львівського туроператора "Відвідай" Ігор Губіліт.

"Поки що тільки жовтень, і люди особливо не замислюються про відпочинок взимку в Карпатах. У листопаді буде більш зрозуміло", - пояснив він.

Разом з тим власник турагентства "Дешеві мандрівки Україною" Ігор Кулаков упевнений, що попит на відпочинок в Карпатах на Новий рік збільшиться в два-три рази в порівнянні з попередніми роками.

На думку ж директора з продажу готелю Radisson Blu Resort, Bukovel Наталії Беланчук, попит на відпочинок в Карпатах на новорічно-різдвяні свята зросте, порівняно з попереднім аналогічним періодом, на 25-30%.

Вона пов'язала це з поступовим розвитком інфраструктури в Карпатах, як-то поліпшенням умов для катання на лижах, збільшенням числа готелів і т. д.

"В Україні поступово з'являється хороша альтернатива дорогому відпочинку за кордоном", - зазначила Наталія Беланчук.

Директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук розповів, що вже зараз досить активно йде бронювання номерів у готелях, пансіонатах та приватних садибах Карпат на святковий зимовий період - другу половину грудня і січень. При цьому найбільшим попитом, за його даними, користуються номери в районі Буковеля.

"На сьогодні в "буковельському" регіоні у багатьох готелях на грудень-січень заброньовано близько 50-70% номерів. Якщо ж брати піковий період - з 25 грудня по 14 січня, - то там рівень бронювання досягає 70-80%. Якщо бронювання йтиме такими темпами, думаю, до середини листопада готелі Буковеля повністю закриють номери на новорічно-різдвяний період", - зазначив Володимир Царук.

У той же час, за його словами, бронювання у готелях подалі від Буковеля йде менш активно.

"Тут сплеск бронювання на зимові свята очікується трохи пізніше - в листопаді-грудні, після того як закінчаться номери в готелях "буковельська" регіону", - пояснив Володимир Царук.

Ігор Губіліт впевнений, що цієї зими найбільшим попитом у Карпатах будуть користуватися готелі у районах Буковеля, Яремчі, Пилипця і т. д. Крім того він очікує, що після триваючого ремонту дороги на Славське, яка йде до нього від траси Е-40, можна очікувати збільшення турпотоку і на цей курорт. Також, за його словами, загальному зростанню туристів у Карпати сприятиме ремонт дороги Львів-Івано-Франківськ-Чернівці.

"Якщо взимку буде багато снігу, то туристи будуть віддавати перевагу активному відпочинку в горах, як-то катання на лижах і т. п. Якщо ж снігу буде мало, то туристи будуть частіше відвідувати термальні басейни, ходити на дегустації вин, їздити на екскурсії по замках", - підкреслив Ігор Губіліт.

Ціни не відстають

У цьому році в карпатських готелях проводили мало акцій по ранньому бронюванню, які дозволяють туристам заощадити на зимовому відпочинку, зазначила Наталія Беланчук. Вона пояснила це непотрібністю в їх проведенні, оскільки попит і так досить високий.

При цьому всі опитані РБК-Україна учасники ринку заявили про подорожчання відпочинку в Карпатах.

Ігор Кулаков зазначив, що ціни на відпочинок цієї зими зросли приблизно на 20-25%. Причому, це стосується як номерів у готелях, так і екскурсій по місцевих визначних пам'ятках.

За оцінкою ж Ігоря Губіліта, вартість відпочинку в готелях Карпат зросла приблизно на 10-30%. Він пояснив це зростанням цін на природний газ, який використовується для опалення готелів та приготування їжі.

"Крім того, збільшилися ціни на продукти, пальне для транспорту, постільну білизну тощо", - додав він.

З цим погодився і власник садиби "У Арефьєвих" (Львівська обл.) Дмитро Ареф'єв, який навів приклад: якщо торік кілограм м'яса коштував 50 грн, то в цьому - під 90 грн.

"Все піднялося в ціні - і продукти харчування, і електрика", - зазначив він, заявивши, що також чекає загальне подорожчання відпочинку на 30%.

Однак більшого зростання цін поки чекати не варто, так як в цьому випадку туристи в Карпати вже не поїдуть, - підкреслив Ігор Губіліт.

За підрахунками Володимира Царука, на Новий рік мінімальна ціна відпочинку в районі Буковеля на людину за добу складе 750-900 грн (з сніданками), а після високих дат - 500-800 грн (з сніданками). В інших регіонах Карпат, приміром, у Славському, середня ціна за особу на Новий рік складе 600-800 грн (на базі сніданків; як правило, у вартість входить і вечеря на Новий рік).

Крім подорожчання туристам варто готуватися до того, що на свята їм доведеться оплачувати проживання в готелі одразу на кілька днів. Дмитро Ареф'єв заявив, що на Новий рік і Різдво готелі продають відпочинок пакетами - відразу на 3-5 днів, оскільки в цей період їм невигідно віддавати кімнати подобово. Він зазначив, що туристи можуть відпочивати в номері і один день, але їм доведеться сплатити все одно, як мінімум, проживання за три доби.

Разом з тим, за словами Володимира Царука, очікування відносно високого завантаження карпатських готелів виправдаються тільки у разі сніжної погоди. У разі відсутності снігу, бронювання у багатьох готелях буде скасовуватися, а ціни на розміщення, відповідно, знижуватися.