Жозе Моуріньо: Кращі футболісти теж промахуються

Наставник "Баварії" Юпп Хайнкес назвав вихід у фінал Ліги чемпіонів історичним досягненням, а Жозе Моурінью по-джентельменськи привітав опонента із перемогою.

Жозе Моурніью, головний тренер "Реала":

"Я в нормі. Це футбол. Ви маєте бути врівноваженими коли виграєте і коли програєте. Мої підопічні боролися фантастично проти великої команди. Нам трохи не вистачало активності. Це була тактична гра. За рахунку 2:1 обидві команди намагалися уникнути серйозних помилок.

Після двох годин напруження нелегко пробити пенальті. Футболіст, який зважиться на удар - безстрашний. Я пишаюся своїми гравцями. Найкращі виконавці, такі як Мессі чи Роналду - також хиблять. Це футбол, таке життя. Ми хотіли дістатися фіналу і я більше розчарований за гравців, аніж за себе. Ми маємо бути сильними. Торік ми здобули перемогу у Кубку Іспанії, а якщо в цьому році виграємо чемпіонат - це буде крок уперед для нас.

Мої гравці важко працювали упродовж двох годин. Ми грали на межі можливостей. І "Чеслі", і "Баварія" могли дати відпочити гравцям [між двома протистояннями], проте це було неможливо для "Барселони" й "Реала". Однак сьогодні я хочу привітати "Баварію". Вони зустрінуться із "Челсі" у фіналі, і я сподіваюся, то буде захоплюючий двобій.

"Баварія" перемогла. Удача була на її стороні і я щасливий за опонента. Два роки тому я плигав від радощів, тепер настала їхня черга. "Челсі" близька команда для мене, тож я бажаю їй перемоги, однак "Баварії" хочу побажати хорошого фіналу. В цьому й вся соль футболу. Ніхто не може сказати наперед, що станеться. Я в очікуванні великого фіналу, яким усі насолодяться. Для "Челсі" він буде вдруге, а для баварців це другий фінал за три роки - фантастичний показник.

Маємо поводитися гідно. Гравці хотіли виграти трофей. Досягти двічі поспіль півфіналу непогано, проте ми прагнемо більшого. Клуб набирає обертів. Якщо команда й гравці бажають продовжувати, я буду тільки радий".

Юпп Хайнкес, головний тренер "Баварії":

"Чарівний вечір. У перші 15 хвилин ми відчували великі труднощі, але потім заволоділи перевагою і домінували по ходу всього матчу. Ми показали видатний футбол і здобули незабутню перемогу. Якби ви знали, як футболісти мріяли про цей фінал! Я дуже радий за них і за вболівальників. Мануель Нойєр зіграв приголомшливо - відбив два пенальті, а третій перевів через поперечину одним рухом очей.

Швидко пропустивши, команда потім зіграла вище всіх похвал. Ар'єн Роббен упустив чудовий момент, але в перші 15 хвилин "Реал" був явно сильніше. Після цього ми додали і в підсумку показали фантастичний футбол. Ще до матчу ми розуміли: щоб відчувати себе у безпеці, нам потрібен гол або два. Якщо згадати, що на вихідних "Реал" обіграв "Барселону", то можна сказати, що ми сьогодні проявили себе блискуче.

До перерви у нас виходила гра в нападі, а ось позаду не вистачало командної дисципліни. Це дуже небезпечно, тому що "Реал" має класних гравців у лінії атаки. У перерві я сказав команді, щоб суворіше грала в обороні. У другому таймі ми вже впоралися з цим завданням на відмінно - в точності так, як напрацьовували.

Дуже важливо, що ми вийшли у фінал Ліги чемпіонів. Ми зустрічалися з командою, яка практично вже є чемпіоном Іспанії, і, якщо взяти всі 120 хвилин, заслужили вихід у фінал.

[Давід] Алаба, [Луїс] Густаво і [Хольгер] Бадштубер сьогодні виконали велику роботу, тому дуже прикро, що вони пропустять фінал через дискваліфікацію. Я говорив із ними в роздягальні, вони, звичайно, засмучені. Але у "Челсі" теж не буде чотирьох гравців основного складу, тож обидві команди будуть ослаблені. Ще не знаю, хто вийде на заміну, варіанти у нас є. Найголовніше - що ми вийшли у фінал. Це видатне досягнення, історичне. Усе інше зараз значення не має. Думаю, сьогодні можна дозволити і келих червоного вина".

Нагадаємо, що основний час матчу "Реал" - "Баварія" закінчився з рахунком 2:1 на користь господарів - так само, як і в Мюнхені тижнем раніше. А ось в серії післяматчевих пенальті, "Баварія" опинилася більш вдалішою.