ua en ru

Бажаючі є: хто боротиметься за посаду голови Київської облдержадміністрації

Бажаючі є: хто боротиметься за посаду голови Київської облдержадміністрації На посаду голови Київської ОДА претендують чотири людини

Кількість вакантних посад голів обласних адміністрацій поповнилося Київської ОДА. У суботу, 10 вересня президент підписав указ про звільнення київського губернатора - Максима Мельничука. Напередодні його заступника - Ігоря Любко - заарештували співробітники МВС і Генпрокуратури. Його звинувачують в отриманні 200 тисяч гривень хабара. Де зараз знаходиться Максим Мельничук - невідомо, в тому числі і його дружині.

Зараз обов'язки керівника області тимчасово виконує Лев Парцхаладзе - перший заступник голови ОДА. За законом про держслужбу, протягом 15 днів президент своїм указом повинен затвердити тимчасового керівника області, який буде очолювати її до проведення конкурсу на нового голову ОДА. Співрозмовники РБК-Україна в Адміністрації президента стверджують: конкурс на вакантну посаду оголосять найближчим часом.

Про те, хто все ж може поборотися за крісло київського губернатора в матеріалі РБК-Україна.

Арешт Любко - спільна операція Національної поліції і Генеральної прокуратури. Подробиці операції у себе в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ - Арсен Аваков. За його інформацією, Любко вимагав 200 тисяч гривень у тимчасово виконуючої обов'язки керівника департаменту АПК Київської облдержадміністрації (згідно офіційного сайту ОДА, цю посаду займає Людмила Косова - ред.). За хабар він обіцяв підпорядковану перевести на роботу в інший держорган. Щоб убезпечити себе, чиновник нібито вдався до послуг посередника - Юрія Пуденко (начальника управління Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА - ред.). Той у свою чергу залучив до справи свою знайому - Олену Олія, яка і отримала хабар.

За словами Авакова, Любко разом з губернатором - Максимом Мельничуком - в серпні дізналися, що керівник департаменту АПК виплатила фермерам 15 мільйонів гривень в якості компенсації за бюджетною програмою. "Оскільки, по їх розумінню, така сума без відкату виплачена бути не могла, вони почали вимагати частина коштів, які нібито отримала зазначена керівник департаменту, погрожували звільненням. Надалі вона знайшла інше місце роботи, про що повідомила керівників. Любко, за погодженням з губернатором, вимагав зазначену суму за підписання розпорядження про звільнення з формулюванням, яка не пошкодила б подальшого працевлаштування", - написав Аваков.

Співрозмовники РБК-Україна в парламентській фракції БПП розповідають, що Любко прийнято вважати креатурою першого заступника глави Адміністрації президента - Віталія Ковальчука. Вони звертають увагу на те, що обидва в 2009 -2010 роках працювали в Голосіївській РДА Києва.

Співрозмовники РБК-Україна в оточенні Ковальчука не заперечують, що той знайомий з Любко, але стверджують, що Ковальчук до призначення Любко відношення не має. Мовляв, Мельничук призначив його своїм заступником без протекції, оскільки теж знайомий з ним з часів Голосіївської РДА.

Джерела Київської ОДА в неформальних розмовах зазначають, що у Мельничука з моменту його призначення в березні нинішнього року не склалися стосунки з його першим заступником - Левом Парцхаладзе. Після президентських виборів той претендував на посаду київського губернатора, але ця посада, згідно з домовленостями між БПП і УДАРом Віталія Кличка, відійшла партії мера Києва. В результаті, в лютому 2015 року Парцхаладзе отримав посаду першого заступника Київської ОДА. З тих пір на чолі області змінився вже другий губернатор. У березні нинішнього року з цієї посади пішов Володимир Шандра, який керував областю з березня 2014 року. Тепер його доля спіткала й Мельничука.

В Адміністрації президента запевняють, що конкурс на заміщення посади голови Київської ОДА буде оголошено найближчим часом. Тим часом чиновники і депутати обговорюють потенційних претендентів на крісло київського губернатора.

Високопоставлений чиновник АП запевнив РБК-Україна, що ще до проведення конкурсу Парцхаладзе у статусі в. о. керівника ОДА змінить голова Вишгородської РДА - Олександр Горган. Його ж пророкують головні фаворити майбутнього конкурсу. Зв'язатися з Олександром Горганом не вдалося.

Крім нього і Льва Парцхаладзе, в якості можливих учасників конкурсу на посаду голови Київської ОДА, називають також керівника Святошинської РДА - Мирославу Смирнову. В БПП і АП стверджують, що вона користується підтримкою Артура Палатного, народного депутата від БПП і кума Віталія Кличка.

Ще один можливий кандидат на посаду голови ОДА - колишній керівник столичної міліції Олександр Терещук.

Київська область стала вже четвертим регіоном, в якому немає голови ОДА. Аналогічна ситуація склалася в Миколаївській, Житомирській та Харківській областях. Конкурси на призначення нових керівників двох останніх областей президент призначив на 3 жовтня. Все це час регіоном керує тимчасово виконуючий обов'язки голови ОДА. Не виключено, що Київську область спіткає та ж доля.