ua en ru

Землетруси на Гаїті: численні жертви та масштабні руйнування

Автор: RBC.UA
Землетрус магнітудою 7,0 за шкалою Ріхтера стався біля побережжя Гаїті, йдеться в повідомленні Геологічної служби США. Підземні поштовхи були зафіксовані на глибині 10 км в 15 км від столиці Гаїті Порт-о-Пренс.

Землетрус магнітудою 7,0 за шкалою Ріхтера стався біля побережжя Гаїті, йдеться в повідомленні Геологічної служби США. Підземні поштовхи були зафіксовані на глибині 10 км в 15 км від столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Через декілька хвилин після першого землетрусу відбулися повторні підземні поштовхи, сила яких доходила до 6 балів.

За даними сейсмологів, землетруси такої сили на Гаїті безпрецедентні.

Кількість жертв сильного землетрусу, який стався сьогодні на Гаїті, може досягти 100 тис. людей. Із такою заявою виступив сьогодні прем'єр-міністр Республіки Гаїті Жан-Макс Бельрів, передає Associated Press з посиланням на американські ЗМІ. В даний час на острові проводяться розбори завалів і рятувальні роботи.

Раніше президент Республіки Гаїті Рене Преваль заявляв, що в результаті землетрусу були зруйновані будівля парламенту країни, лікарні, школи й інші установи.

У ООН повідомили, що в результаті руйнівного землетрусу на Гаїті загинули 5 співробітників місії ООН, їхні тіла вдалося витягнути з-під завалів. Понад 100 представників Організації Об'єднаних Націй, включаючи керівника місії, числяться зниклими без вісті, передає агентство Associated Press з посиланням на повідомлення ООН. Як повідомив міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, командувач миротворчою місією ООН на Гаїті, туніський дипломат Хеді Аннабі, судячи з усього, загинув. Також відомо, що повністю зруйновано представництво Всесвітнього банку і посольство Японії.

Зараз зв'язок з іншими районами країни, що піддалися удару стихії, відсутній, на дорогах завали.

Відомо, що землетруси привели до численних людських жертв, є і поранені, проте їх число не уточнюється. Місцеві власті заявляють, що рахунок загиблих може йти на тисячі.

Президент США Барак Обама вже заявив, що Америка надасть Гаїті будь-яку допомогу, яка буде потрібно. У свою чергу Міжнародний валютний фонд готовий підтримати економіку Гаїті, заявив глава Фонду Домінік Стросс-Кан, передає Бі-бі-сі. Він підкреслив, що сподівається на швидку відповідь світової спільноти на виниклу проблему на Гаїті.

А Організація Об'єднаних Націй (ООН) виділить 10 млн дол. Республіці Гаїті для відновлення після руйнівного землетрусу на острові. З такою заявою виступив сьогодні Генеральний секретар ООН Пан Ги Мун, повідомляється на офіційному сайті організації. Крім того, ООН направить на острів групу з координації гуманітарної допомоги. Також повідомляється, що кошти будуть виділені з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації. Пан Ги Мун також підкреслив, що ООН зробить все можливе для допомоги народу Гаїті у відновленні країни.

Пан Ги Мун також заявив, що в рятувальній операції на Гаїті візьмуть участь близько 3 тис. військовослужбовців місії ООН і співробітників міжнародних поліцейських сил, що знаходяться в даний час в столиці Республіки Гаїті м. Порт-о-Пренс. Крім того, генсек ООН підкреслив, що саперні підрозділи організації вже почали розчищення магістралей гаїтянської столиці для забезпечення доступу рятувальників і гуманітарної допомоги.

Відзначимо, що експерти-сейсмологи протягом багатьох років попереджали про можливість руйнівного землетрусу на Гаїті, і нинішні події практично не здивували геологів, знайомих з ситуацією в регіоні.

Так, востаннє тривожний сигнал прозвучав в 2008 р., коли п'ятеро учених на 18-ій Карібській геологічній конференції назвали південну половину о.Еспаньола (де розташована столиця Гаїті - Порт-о-Пренс) зоною "крупної сейсмічної загрози".

Попередній крупний землетрус в районі о.Еспаньола стався в 1946 р. Тоді підземні поштовхи силою в 8 магнітуд за шкалою Ріхтера викликали цунамі і залишили без даху 20 тис. людей. У районі ж Порт-о-Пренса нинішній землетрус став найпотужнішим за останніх більш ніж 200 років, останні згадки про подібні потужні поштовхи відносяться до 1770 р.