ua en ru

Землетрус в Ірані забрав життя 30 людей, близько 800 - постраждали (відео)

Автор: RBC.UA
У результаті землетрусу в Ірані сьогодні, 9 квітня, загинули 30 людей, близько 800 - постраждали. Про це повідомили іранські ЗМІ, офіційні дані будуть наведені пізніше.

У результаті землетрусу в Ірані сьогодні, 9 квітня, загинули 30 людей, близько 800 - постраждали. Про це повідомили іранські ЗМІ, офіційні дані будуть наведені пізніше.

Читайте також: Біля узбережжя о. Нова Гвінея стався землетрус магнітудою 5,5

Сильний землетрус стався поблизу іранського м. Бушер, де розташована однойменна атомна електростанція (АЕС). За оцінкою Геологічної служби США, магнітуда підземного поштовху склала 6,3 (іранські ЗМІ наводять показник 6,1 за шкалою Ріхтера).

Землетрус магнітудою 6,3 було зафіксовано вдень 9 квітня. Відразу після першого поштовху стався ще один - магнітудою 5,4.

Природний катаклізм ніяк не вплинув на роботу розташованої поблизу Бушерської АЕС. За словами спеціального представника "Росатому" Андрія Тіманова, землетрус в Ірані стався в 90 км від Бушерської АЕС і не вплинув на роботу персоналу станції. "Слабкі поштовхи відчувалися на майданчику станції, але на штатну роботу персоналу це не вплинуло", - зазначив він.

Читайте також: У Японії сталися два землетруси магнітудою 6 і 5,1

"Технології, які застосовувалися при будівництві АЕС, розраховані на захист станції від землетрусів потужністю до 9 балів", - уточнив Тіманов.

Іранське інформагентство IRNA повідомило, що від землетрусу постраждали три міста: Какі, Кенган і Хормудж.

Землетрус в Ірані забрав життя 30 людей, близько 800 - постраждали (відео)

Найбільших руйнувань зазнало Какі з населенням близько 10 тис. чоловік. Представник рятувальної служби також повідомив, що біля міста Хормудж повністю зруйновано два села, населення яких становить близько 3 тис. чоловік.

Читайте також: У результаті землетрусу на о. Тайвань загинула 1 людина, 19 поранено

Сейсмологи встановили, що епіцентр землетрусу знаходився за 91 км від міста Бушер на глибині приблизно 10 км.

АЕС "Бушер", будувати яку у 1970-х рр. починав німецький концерн Kraftwerk Union, була добудована російським "Атомбудекспортом" у 2010 р. Станція була офіційно введена в експлуатацію у вересні 2011 р., в серпні 2012 р. вийшов на 100% проектної потужності її перший енергоблок.

Іран входить до десятки найбільш сейсмічно небезпечних регіонів світу. Останній з подібних катаклізмів стався в Ірані 11 серпня минулого року. Тоді повідомлялося про 300 загиблих місцевих жителів на північному сході від міста Тебріз.