Завод з виробництва ядерного палива буде побудований в Кіровоградській обл

Завод з виробництва ядерного палива буде побудовано на майданчику в районі смт Смоліне, Кіровоградської обл.

Завод з виробництва ядерного палива буде побудовано на майданчику в районі смт Смоліне, Кіровоградської обл., повідомляє прес-служба державного концерну "Ядерне паливо".

Відповідне рішення було прийнято комісією з розгляду пропозицій та підготовки рекомендацій щодо вибору майданчика для розміщення підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000.

Зазначимо, до вибору були запропоновані також майданчики в районі м. Жовті Води, Дніпропетровської обл. та в районі м. Славутич, Київської обл.

Нагадаємо, в грудні 2010 р. міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявляв, що завод з фабрикації ядерного палива буде побудований в районі Жовтих Вод. "Ми викупляємо корпоративні права щодо заводу зі збагачення ядерного палива на території Росії і будуємо у себе підприємство з фабрикації ядерного палива в районі Жовтих Вод", - сказав Бойко.

При цьому він відзначив, що заходи щодо початку будівництва заводу реалізуються, і кінцевою метою майбутнього заводу стане створення замкнутого циклу з виробництва ядерного палива.

Відзначимо, 3 грудня Міністерство палива і енергетики України заявило про плани в 2011 р. почати будівництво першої черги заводу з фабрикації ядерного палива. Відповідальним виконавцем призначаються департамент ядерної енергетики і атомної промисловості, а також ДП "Ядерне паливо", які протягом року повинні запропонувати проект і почати будівництво першої черги заводу з фабрикації ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000. Введення заводу в експлуатацію передбачене в 2013 р.

Як повідомлялося, Український науково-дослідний і проектно-дослідницький інститут промислової технології (ДП "УкрНІПІІпромтехнології") відновив підготовку ТЕО будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. "Кілька років тому "УкрНІПІІпромтехнології" почав підготовку ТЕО, але зупинив її на певному етапі до проведення конкурсу з вибору технології", - пояснив президент національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Він нагадав, що експерти відібрали пропозиції російського ВАТ "ТВЕЛ". "Тепер розробка ТЕО буде продовжена", - відзначив керівник "Енергоатому". У документі, за його словами, планувалося розглянути майданчики під нове підприємство, а саме, чотири варіанти, у тому числі і створення заводу на потужностях Східного ГЗК, Придніпровського хімзаводу (ДП "Цирконій"), в Сумах (Сумське НВО ім.Фрунзе) і на одній з АЕС.

Нагадаємо, 22 вересня 2010 р. Кабмін схвалив проект будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні. Постачальником палива був обраний російський державний концерн ТВЕЛ спільно з українськими співвласниками. 9 вересня Бойко заявив, що ТВЕЛ виграв конкурс, тому що інвестуватиме кошти в будівництво заводу, проте контрольний пакет акцій українсько-російського СП, створеного на базі заводу, буде в Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top