Захист Тимошенко заявив близько 20 заперечень на дії Кірєєва

Печерський районний суд Києва оголосив перерву в судовому засіданні, де слухається справа екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. В кінці судового засідання захист Тимошенко заявив близько 20 заперечень на дії головуючого судді, всі заперечення занесені до протоколу судового засідання, передає кореспондент РБК-України.

Печерський районний суд Києва оголосив перерву в судовому засіданні, де слухається справа екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. В кінці судового засідання захист Тимошенко заявив близько 20 заперечень на дії головуючого судді, всі заперечення занесені до протоколу судового засідання, передає кореспондент РБК-України.

Перерва оголошена до 9:00 6 серпня. Таке рішення в ході судового засідання оголосив суддя Родіон Кірєєв. "Враховуючи час, суд оголошує перерву до 6 серпня до 9:00", - оголосив Кірєєв.

Нагадаємо, напередодні Тимошенко в черговий раз відмовилася від медогляду, як повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України, відповідно до вимог законів України "Про попереднє ув'язнення", "Про охорону здоров'я", відомчих та міжвідомчих нормативно-правових актів та згідно з відповідним дозволом Печерського райсуду м. Києва 3 вересня 2011 року до Київського СІЗО для проведення медичного огляду та обстеження Юлії Тимошенко у восьмий раз прибула медична комісія МОЗ України, на чолі з її керівником - першим заступником міністра Раїсою Мойсеєнко. Разом з комісією в ізолятор прибули також особистий лікар і медична сестра Тимошенко.

Від запропонованого медогляду та проведення лабораторного обстеження Тимошенко в черговий раз відмовилася, що підтверджено відповідним актом, підписаним членами комісії та довіреним лікарем і медсестрою. Повідомляється, що стан здоров'я Тимошенко у порівнянні з 30 серпня 2011 р. не змінився і продовжує перебувати під постійним контролем з боку медперсоналу Київського СІЗО.

Зі свого боку прес-секретар Тимошенко Марина Сорока зазначає, що екс-прем'єр-міністр України наполягає на тому, щоб її медогляд і аналіз крові проводили лікарі, яким вона довіряє.

"Юлія Тимошенко має законне право, гарантоване Конституцією і Цивільним Кодексом на охорону здоров'я та медичну допомогу від тих лікарів, яким він довіряє", - заявила Сорока.

За словами прес-секретаря, Тимошенко наполягає на тому, щоб її огляд і аналіз крові зробили лікар і медсестра, яким вона довіряє. "Візити в СІЗО медичної комісії з Міністерства охорони здоров'я робляться для позначки, в PR-цілях і не мають нічого спільного з турботою про здоров'я людини", - підкреслила Сорока.

Раніше адвокати та соратники Тимошенко повідомляли, що в неї симптоми невідомої хвороби, тому необхідно зробити аналіз крові. А під час одного із засідань суду екс-прем'єру стало погано. Захист попросила суд допустити до неї особистого лікаря. Втім, суддя Родіон Кірєєв відмовив.

Нагадаємо, що раніше Єврокомісія висловлювала стурбованість станом здоров'я Юлії Тимошенко, і закликала українську владу забезпечити екс-прем'єру своєчасний і незалежний медогляд.

В п'ятницю, 2 вересня,  Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення клопотання захисту Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу з утримання під вартою на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Суд послався на відсутність обставин для зміни або скасування запобіжного заходу підсудної Юлії Тимошенко. Суд оголосив перерву в судовому засіданні до 9:30 5 вересня.

Відзначимо, що голова комісії по експертному висновку про збитки компанії НАК "Нафтогаз Україна", експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Юрій Маслак не з'явився на судове засідання до суду через хворобу. У канцелярію суду з лікарні прийшов лист, що підтверджує стан здоров'я Юрія Маслака.

Суд на місці ухвалив: направити запит до лікарні, в якій перебуває експерт і з'ясувати скільки приблизно потрібно часу для його одужання. Після цього суд буде ставити питання про повторний виклик на судове засідання Юрія Маслака.

Нагадаємо, в ході судового засідання в Печерському районному суді експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Галина Ільчук висловила думку, що у компанії НАК "Нафтогаз Україна" не було збитків в 2009 році. "За рішенням Стокгольмського суду про передачу газу збитки до 2009 року не відносяться, а відносяться до 2010 року", - заявила Ільчук.

Експерт заявила, що вона не може відповідати за всю експертизу цілком, оскільки вона була лише одним із членів комісії і вивчала тільки 2 питання експертизи про збитки компанії НАК "Нафтогаз Україна".

Раніше суд задовольнив заяву представника цивільного позивача НАК "Нафтогаз Україна" про допуск до судового процесу іншого представника цивільного позивача. Тепер у суді інтереси НАК "Нафтогаз Україна" представлятиме заступник директора юридичного департаменту компанії Вадим Куницький. Захист екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко виступив категорично проти допуску до процесу нового представника цивільного позивача. Прокурори, які підтримують державне обвинувачення, не заперечували з цього приводу. Учасник процесу, який раніше представляв інтереси "Нафтогаз Україна" в судовому процесі, покинув зал судового засідання.

Юлії Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз Україна» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО. Цей крок викликав широкий внутрішній та міжнародний резонанс.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся