Захист обвинувачуваного в здійсненні терактів в Дніпропетровську Дмитра Реви має намір звернутися до ЄСПЛ

Печерський районний суд Києва відхилив сьогодні скаргу на бездіяльність Генеральної прокуратури України при розгляді заяви про фальсифікацію слідством доказів причетності обвинуваченого в терактах Дмитра Реви до вибухів у Дніпропетровську та інших містах України. Про це повідомив адвокат Реви Віталій Погосян, передає радіо "Свобода". За його словами, по суті "суд вважає, що Генпрокуратура не діяла".

Печерський районний суд Києва відхилив сьогодні скаргу на бездіяльність Генеральної прокуратури України при розгляді заяви про фальсифікацію слідством доказів причетності обвинуваченого в терактах Дмитра Реви до вибухів у Дніпропетровську та інших містах України. Про це повідомив адвокат Реви Віталій Погосян, передає радіо "Свобода".

За його словами, "суд вважає, що Генпрокуратура не бездіяла".

Він також повідомив, що суд відмовився зобов'язати Генпрокуратуру внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про підробку доказів причетності Реви до злочину. Суд мотивував своє рішення тим, що вже діє новий Кримінально-процесуальний кодекс з новою процедурою розгляду таких заяв.

Рішення Печерського райсуду Києва, згідно з текстом постанови, не може бути оскаржене в українських судах, тому адвокат готує звернення до Європейського суду з прав людини. "Скарга буде подана до Нового року", - зазначив Погосян.

Читайте також: Обвинувачені в терактах в Дніпропетровську визнані психічно здоровими

Захист стверджує, що єдиний доказ проти обвинуваченого в терактах Реви був сфальсифікований співробітниками міліції під час обшуку. Сторона звинувачення поки це не коментує.

Нагадаємо, 27 квітня цього року в Дніпропетровську уздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Постраждала 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох осіб, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 млн дол Серед підсудних - дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. У червні ц.р. СБУ об'єднала в одне провадження кілька кримінальних справ за фактами вибухів цього і минулого року в Дніпропетровську, Харкові та Запоріжжі.

Своєї провини обвинувачені не визнають. Протестуючи проти дій правоохоронців, і заявляючи, що не мають ніякого відношення до вибухом, обвинувачені на деякий час оголошували голодування.

Читайте також: Підозрювані у скоєнні терактів в Дніпропетровську припинили голодування

Нагадаємо, справа про теракти нараховує 73 томи і понад 200 дисків з відео-та звукозаписами. Обвинувальний висновок, підготований держобвинуваченням, нараховує 500 аркушів. Обвинуваченим інкримінується створення терористичної групи, терористичний акт, незаконне виготовлення та зберігання вибухових речовин.

Мова йде про вибух, який 13 жовтня 2011 р. стався біля одного з кіосків у Харкові. 21 жовтня того ж року в супермаркеті в Запоріжжі спрацював вибуховий пристрій в одному з ящиків камери схову. Ще кілька тижнів потому у Дніпропетровську в ніч на 16 листопада 2011 року на проспекті Карла Маркса вибухнула залізобетонна урна для сміття, в результаті чого загинула одна людина - фінансовий директор однієї з місцевих фірм.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top