Захист Луценко звернувся в ЄСПЛ з приводу несправедливості українського суду

Захист екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України по касації у справі Луценка, звернулася до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. Про це заявив журналістам адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець, передає кореспондент РБК-Україна.

Захист екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка (на фото), не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) по касації у справі Луценка, звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. Про це заявив журналістам адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я дивлюся, як поводиться колегія суддів - вони не дуже уважно нас слухають, тому я сумніваюся в тому, що касаційна інстанція сьогодні виправить помилки судів першої і апеляційної інстанції", - заявив Баганець.

Він вважає, що всі національні законні засоби захисту Луценка вже вичерпані, тому захист вже звернувся до Європейського суду з вимогою визнати порушення прав Луценка.

Читайте також: ВССУ оголосив перерву до завтра в розгляді касації у справі Луценка

"Вважаємо, що наше звернення до Касаційного суду з прав Луценка є неефективним, тому, не чекаючи їхнього рішення, ми вже звернулися Європейський суд з вимогою визнати порушення прав Луценка на справедливий суд", - сказав адвокат.

Зазначимо, сьогодні дружина і захисник Юрія Луценка Ірина Луценко попросила Вищий спеціалізований суд України призначити її чоловікові покарання, не пов'язане з позбавленням волі. "Прошу призначити моєму чоловікові покарання, якщо ви не можете ухвалити рішення про те, щоб скасувати цю кримінальну справу, скасувати рішення Апеляційного суду, не пов'язане з позбавленням волі. У задоволенні цивільного позову МВС України до мого чоловіка - відмовити", - сказала захисниця.

Також вона попросила суддів врахувати і той факт, що всі кошти, які були інкриміновані екс-міністрові, повністю відшкодовані МВС і Пенсійному фонду. "Ці факти повинні вплинути на ваше рішення", - відзначила Ірина Луценко.

Читайте також: Звільнити Тимошенко і Луценка може суд, а не парламент, - Янукович

Вищий спеціалізований суд оголосив перерву до завтра в розгляді касації у справі екс-міністра внутрішніх справ.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а 17 серпня у справі про розслідування отруєння Президента Віктора Ющенка Луценко отримав два роки обмеження свободи. ЄС неодноразово заявляв, що незадоволений ситуацією з Юрієм Луценком, вважає її проявом виборчого правосуддя, гальмуючого євроінтеграційний процес України.

Читайте також: Захист Луценка просить ВССУ призначити покарання, не пов'язане з позбавленням волі

Президент України Віктор Янукович вже кілька разів натякнув на те, що готовий помилувати Луценка, якщо суди його не звільнять. Тим не менше, сам Луценко заявляв, що просити про помилування не буде, і вся його лінія поведінки вибудована так, щоб підкреслити невизнання за собою провини в будь-яких злочинах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся