ua en ru

Засідання Кабміну: Прем'єр уже новий, в. о. міністрів ще колишні (фото)

Автор: RBC.UA
Сьогодні відбулося перше засідання уряду під головуванням новопризначеного, але не нового, прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Сьогодні відбулося перше засідання уряду під головуванням новопризначеного, але не нового, прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Ситуація сама по собі цікава тим, що прем'єр новий, а всі міністри, точніше в. о. міністрів, - старі. Прем'єр Азаров ще не подав на затвердження Президента Януковича список чиновників нового Кабміну.

Ні в кого з в. о. міністрів немає впевненості, чи залишаться вони в новому Кабміні. Ті, хто дав коментарі РБК-Україна щодо можливості працювати в новому складі уряду, заявили, що їм посад ще не пропонували і уточнили, що "Президент своїм указом всіх призначить".

Читайте також: Хорошковський подав у відставку через незгоду з політикою Азарова

Першими з міністрів в залі засідань з'явилися в. о. міністра аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, та в. о. міністра екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

На запитання журналістів чи залишиться Присяжнюк міністром в новому Кабміні, він сказав: "Прем'єр-міністр подає заявку...". На уточнююче запитання, чи пропонували йому посаду міністра, Присяжнюк відповів: "Ні, ще не обіцяли".

Читайте також: Микола Азаров призначений на посаду прем'єр-міністра України, - указ Януковича

Пізніше в залі з'явилися в.о. міністра закордонних справ Костянтин Грищенко, в.о. віце-прем'єр міністра, міністра охорони здоров'я Раїса Богатирьова, в.о. міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко і в.о. міністра культури Михайло Кулиняк.

Останній також прокоментував запитання журналістів, чи залишиться він працювати міністром: "Якщо брати по тижню, сьогодні останній робочий день, а завтра буде вихідний день". Після чого додав: "Йде робота ... Президент своїм указом всіх призначить".

На питання чи обговорювали з Юрієм Бойком його призначення, той сказав, що такої розмови не було. "Новий склад Кабміну визначить Президент і прем'єр-міністр", - зазначив він. Після додав: "Я думав, ви мене по газу запитаєте".

До 11:00 у залі з'явився новий глава уряду - Микола Азаров.

Читайте також: Україні в 2013 р. необхідно виплатити 9 млрд дол зовнішніх боргів, - Азаров

Після прочитання вступного слова. Новий прем'єр у загальних рисах змалював, що очікує країну в 2013 році. Поговорив про борги держави, заявив, що розраховує на плідну роботу уряду і ВР. Зокрема, пообіцяв, що Кабмін проаналізує урядові законопроекти, вже подані в Раду. Також Азаров підкреслив, що Україна повинна увійти в новий рік зі збалансованими фінансами.

Читайте також: Азаров розраховує на плідну роботу Кабміну та ВР

До 11:45, після вирішення питань, які не потребують кворуму, засідання уряду завершили.

Варто також відзначити, що на засіданні був відсутній в.о. першого віце-прем'єра Валерій Хорошковський. Пізніше РБК-Україна заявили в прес-службі Хорошковського, що він подав Януковичу заяву про відставку у зв'язку з повторним призначенням Миколи Азарова на посаду прем'єр-міністра, оскільки вважає, що Азаров нездатний проводити економічні реформи в країні.