ua en ru

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017 Тепер, після оприлюднення повного тексту держбюджету, кожен може подивитися за що Володимир Гройсман закликав проголосувати депутатів

Вчора в парламентській газеті "Голос України"  був оприлюднений державний бюджет на 2017 рік, підписаний напередодні президентом Петром Порошенком. У підсумковій версії головного фінансового документа країни, порівняно з його початковою редакцією, доходи і витрати збільшені на 24,7 млрд грн. Дефіцит залишився незмінними – в межах 3% від ВВП, як того і вимагав МВФ. Бюджет збалансований, зокрема, за рахунок зростання податкових надходжень, у першу чергу, ПДВ з імпорту та акцизних податків.

У підсумковій версії бюджету, за яку народні депутати проголосували вночі 21 грудня  суттєво збільшено фінансування Верховної ради, Держуправління, МВС і підпорядкованих йому служб, передбачені кошти в розмірі 500 млн грн на компенсацію вартості ліків. При цьому на 3,6 млрд грн скорочений обсяг субвенції місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій, соціальних допомог дітям-сиротам і практично удвічі витрати на соціальні стипендії, фінансування яких з 1 січня передано на Мінсоцполітики.

РБК-Україна порівняло першу і фінальну версію державного бюджету-2017

Бюджет-2017 був прийнятий о 5 ранку 21 грудня. Через п'ять днів його підписав президент Петро Порошенко і вчора головний фінансовий документ країни був опублікований в офіційному виданні «Голос України». До цього депутати не бачили остаточної версії тексту бюджету, фактично, проголосувавши за нього «втемну».

У підсумку «нічних переговорів» та з урахуванням пропозицій окремих депутатів, груп і фракцій, у остаточної версії документа витрати і доходи держбюджету збільшено (порівняно з вересневої редакцією) майже на 25 млрд грн. Відповідно, переглянуті і податкові відрахування. План по загальному фонду збільшився майже на 2,5% - до 587,78 млрд грн. Уряд розраховує отримати більше імпортного ПДВ і акцизу. При цьому знижені очікування з податку на прибуток на 2,7 млрд грн (до 54,56 млрд грн).

Дефіцит і показник держборгу, незважаючи на націоналізацію Приватбанку, залишилися колишніми – 77 млрд грн і 1,7 трлн грн відповідно. Згідно з бюджетом, після випуску цінних паперів, Кабмін повинен буде протягом місяця подати на розгляд Верховної ради зміни до держбюджету "в частині скорочення витрат на обслуговування держборгу (з урахуванням необхідності збільшення обслуговування держборгу для націоналізації системоутворюючого банку)". З цього можна зробити два висновки. По-перше, націоналізація Приватбанку все ж позначиться на економіці України, збільшивши її держборг. По-друге погашатися він буде поступово і меншими частинами, ніж це було до націоналізації. У той же час "зекономлені" кошти будуть спрямовані на фінансування розвитку мережі автомобільних доріг загального користування.

Бюджет, як і обіцяв уряд, прийнят з урахуванням зростання мінімальної зарплати до 3,2 тис грн. Це дало привід президенту називати його «соціальним, реформаторським і таким, що захищає українського працівника». Однак, як з'ясувалося, витрати збільшені не тільки на фінансування підвищеної зарплати. Більше грошей отримали не тільки рядові трудівники, але і апарат Верховної ради, і Держуправління справами (ДУС). Зокрема, гроші підуть на реставрацію Маріїнського палацу в Києві і надання послуг медичними установами ДУС. Переглянуто обсяг видатків для МВС і підпорядкованих йому служб – Держприкордонслужби, ДСНС, Нацгвардії і Нацполиції. Так, наприклад, за ініціативою голови фракції РПЛ Олега Ляшка уряд вже другий рік поспіль, борючись за кожен депутатський голос, переглядає бік збільшення витрати на придбання пожежної техніки у вітчизняного виробника. Цього разу порівняно з початковим текстом бюджету, на цю статтю витрати збільшено з 400 до 600 млн грн.

Зате фінансування соціальних стипендій (Мінфін ініціював перегляд системи нарахування стипендіальних виплат) скорочено майже вдвічі – до 992 млн грн. Правда, за академічними виплатами, уряд врахував побажання депутатів і збільшив витрати на виплати з 2 до 4 млрд грн. Крім того, Мінсоцполітики зменшено фінансування. В першу чергу, це пов'язано з скороченням дотацій на покриття дефіциту Пенсійного фонду. При збільшенні мінімальних зарплат уряд розраховує на деяке збалансування бюджету ПФУ. Однак під скорочення потрапила соцдопомога на дітей-сиріт, прийомних батьків. Переглянув уряд разом з депутатами та обсяг субвенцій з держбюджету для місцевих бюджетів на надання пільг та субсидій.

Нові параметри бюджету детально проаналізувало РБК-Україна.

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017

Що закріплено у фінальній версії держбюджету-2017