Законопроект про декриміналізацію економічних злочинів ВР розгляне 15 листопада
Народні депутати України планують завтра розглянути проект закону № 9221 про декриміналізації економічних злочинів. Про це на сьогоднішній погоджувальній раді заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.
"На цей пленарний тиждень винесено 126 питань... Серед них два проекти закону є нагальними - це питання про гуманізацію відповідальності за економічні злочини і про державну службу", - заявив Литвин.
Фракція ПР не має наміру підтримувати декриміналізацію 365 ст.. Про це сказав голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. "Ми дали свою згоду на те, що завтра першим питанням у порядку денному буде стояти декриміналізація Кримінального кодексу. Наша позиція залишається незмінною: ми не можемо змінювати законодавство під окремого громадянина", - повідомив Єфремов.
"Завтра ми за цю статтю голосувати не будемо. Більш того, коли я це питання підняв за засіданні фракції, мені почали задавати запитання... Якщо людина розпоряджається бюджетними коштами, вона повинен нести відповідальність за прийняті рішення", - підкреслив парламентарій.
Що стосується можливого блокування трибуни, то Єфремов сказав, що в цій ситуації не бачить логіки в діях опозиції.
Кількома днями раніше Литвин говорив, що для декриміналізації статті, за якою засуджена екс-прем'єр Юлія Тимошенко, немає достатньої кількості голосів у парламенті. «На сьогоднішній день для декриміналізації статей 364 і 365, на превеликий жаль, поки що немає 226 голосів», - сказав він.
Закон про декриміналізацію економічних злочинів депутати повинні були розглянути 4 листопада після «години запитань» до уряду. Фракція БЮТБ зажадала, щоб парламент це питання не розглядав, оскільки не має голосів за поправку про декриміналізацію 365 ст.. За словами першого заступника голови фракції БЮТБ Сергія Соболєва профільний комітет проголосував за рекомендацію ВР прийняти поправку, але "вже ввечері надійшла інформація, що більшість не буде голосувати за цю поправку".
За словами Соболєва, відповідний закон потрібно буде вносити в парламент, коли більшість погодиться за нього проголосувати. Саме тому депутати від БЮТБ заблокував трибуну, а Володимир Литвин оголосив перерву в роботі сесії для проведення погоджувальної ради. Порадившись, парламентарі вирішили не розглядати питання про декриміналізацію.
Раніше, 1 листопада депутати БЮТБ також заблокували трибуну ВР. Тоді вони вимагали розгляду закону про гуманізацію. За результатами засідання погоджувальної ради, був вирішено перенести питання на 4 листопада.
6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р., ініційований Президентом України Віктором Януковичем, про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). У цьому законопроекті немає статті 365 Кримінального кодексу, за якої 11 жовтня екс-прем'єр-міністру Тимошенко винесли обвинувальний вирок. Загалом законопроектом пропонується за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу, то у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти про її декриміналізації.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. 13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Її звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вона здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року.
7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр.. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило Тимошенко звинувачення в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.