ua en ru

Законопроект Кабміну про скасування обов'язкової рекапіталізації облігацій НБУ зареєстрований у ВР

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект про скасування обов'язкового викупу Національним банком України (НБУ) облігацій, випущених з метою рекапіталізації банків, за їх номінальною вартістю.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект про скасування обов'язкового викупу Національним банком України (НБУ) облігацій, випущених з метою рекапіталізації банків, за їх номінальною вартістю.

Проект закону № 8439 від 22.04.2011 р. "Про внесення змін до статті 2 закону України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо викупу облігацій підготовлений на виконання вимог Меморандуму про економічну та фінансову політику в рамках спільної з Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand by.

Частиною першої статті 2 закону України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" встановлено, що держава в особі Міністерства фінансів України може брати участь у формуванні та/або збільшенні статутних капіталів банків шляхом придбання акцій первинної емісії (часток у статутному капіталі) банку чи акцій додаткової емісії (додаткових вкладів) банків в обмін на держоблігації України та або придбання зазначених акцій за кошти держбюджету України. Такі держоблігації України підлягають обов'язковому викупу НБУ, в тому числі, за рахунок кредитів відповідного призначення міжнародних фінансових організацій, за їх номінальною вартістю протягом п'яти банківських днів з дня надходження пропозиції щодо їх викупу.

Проектом закону передбачено виключити норму про обов'язковий викуп НБУ зазначених облігацій.

Нагадаємо, 26 квітня ц.р. перший заступник голови НБУ Юрій Колобов заявив, що закон про обов'язкову рекапіталізацію облігацій Нацбанку України найближчим часом буде скасовано. "Реформи в банківському секторі ніщо не стримує. Один закон вже пройшов третє читання (в парламенті), а другий подано до Верховної Ради. Ми з Кабінетом міністрів дуже активно працюємо, точно так само як по четвертому пункту, який Україна не виконала за програмою з МВФ. Це те, що стосується випуску обов'язкових рекапіталізованих облігацій ", - сказав Ю. Колобов.

Варто також відзначити, що МВФ домагається від України скасування законодавчої норми, що вимагає від НБУ обов'язкового викупу "рекапіталізаційних" ОВДП за їхньою номінальною вартістю. Таку вимогу закріплено в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011.