Закон про мови в Криму почне функціонувати після 20 листопада
Рада міністрів АРК затвердила план заходів щодо виконання закону України "Про засади державної мовної політики". Відповідне рішення ухвалене на засіданні кримського уряду 25 вересня, передає кореспондент РБК-Україна. За словами голови Ради міністрів Анатолія Могильова, реалізація цього закону в Криму настане в кінці листопада.
Згідно з документом, органам виконавчої влади автономії доручено вжити заходів, спрямованих на застосування і вивчення державної та регіональних мов у державних і комунальних навчальних закладах, їх використання в діловодстві, документації, листуванні з органами влади.
Читайте також: Російська мова стала регіональною в Донецьку
Крім того, необхідно забезпечити навчання і підвищення кваліфікації працівників установ, виготовлення відповідних бланків, забезпечити право громадян подавати усні чи письмові заяви на державній або регіональній мові і одержувати письмові відповіді на цій же мові.
Також план передбачає залучення перекладачів до проведення конференцій, зборів та інших офіційних заходів.
Як зазначив Могильов, рішення про реалізацію плану заходів, їх фінансування будуть прийматися після отримання статистичних даних.
Читайте також: Львівська міськрада оскаржила до КСУ закон про мови
"У законі записано, що до 20 листопада органи статистики повинні надати дані, на підставі яких ми будемо вирішувати, скільки нам потрібно бланків, перекладачів і т. д., - сказав Могильов і додав - Людина зможе отримувати послуги на тій мові, на якому він хоче вже приблизно з кінця листопада".
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook
Як раніше сьогодні повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, законопроект, яким пропонується прирівняти російську мову до державної, поки не буде розглядатися в сесійній залі Верховної Ради України.
Нагадаємо, що 10 серпня набув чинності закон України "Про державну мовну політику". Документ, який викликав хвилю протестів по всій країні, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою. Закон про мови передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов. Закон про мови можна вважати упередженим, заявив екс-голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. А єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле раніше зазначив, що закон про мови був прийнятий всупереч чинній процедурі.
Робоча група вже схвалила нову редакцію закону про мови. Крім того, підготовлено пропозиції щодо розвитку державної мови, що передбачають українізацію усіх сфер життя. Новий закон про мови буде проголосований 27 вересня, заявив директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який входить в робочу групу по доопрацюванню закону про мови.
Тим часом, регіональний статус російській мові вже надали Донецька, Дніпропетровська, Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська міські ради. А також обласні Дніпропетровська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська ради.