Не упустити шанс: Загорій може заробити на профільному законі

Загорій може заробити на профільному законі
Фото: Гліб Загорій

У власника фармацевтичної компанії "Дарниця" та народного депутата від БПП Гліба Загорія, схоже, з'явився шанс істотно наростити продажі ліків, вироблених на сімейному підприємстві.

На днях член парламентського комітету з питань охорони здоров'я та народний депутат Сергій Березенко повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що діяльність робочої групи з доопрацювання урядових законопроектів щодо медичної реформи завершена.

Зокрема, за словами нардепа, законопроекти №6327 (про держгарантії надання медпослуг), №6328 (про додаткові фінансові гарантії надання медпослуг особам, які брали участь в АТО) та №6347 (про внесення змін в закон про публічні закупівлі) будуть об'єднані в один документ і винесені на обговорення Верховної Ради вже найближчим часом.

"Є розуміння необхідності якнайшвидшого прийняття реформи для негайної реанімації системи охорони здоров'я. Сподіваюся, що це стане переконливим аргументом для ухвалення рішення у профільних парламентських комітетах і в сесійній залі", - написав Березенко.

На перший погляд, ці документи, безсумнівно, потрібні для старту медичної реформи в Україні. Більш того, в цій солідній "пачці" урядових напрацювань складно розгледіти лобістський слід вітчизняних фармацевтів. Між тим, є одне "але".

Урядовий законопроект про медичну допомогу учасникам АТО перегукується з проектом Вадима Рабіновича, який був зареєстрований у ВР в травні минулого року під №4687, і після декількох доробок включений до порядку денного постановою 1852-VIII від 21.02.2017.

Це вже не раз перероблена версія, епопея з просуванням якої в парламенті тягнеться ще з минулого року. Законопроект проходив через комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, АТО і людей з інвалідністю, в рядах якого є власник фармацевтичної фірми "Дарниця" Гліб Загорій, а очолює його близький товариш Олександр Третьяков.

Не виключено, що пропозицію забезпечити всіх учасників АТО безкоштовними ліками міг пролобіювати саме Загорій, адже під такі програми препарати, як правило, відбираються за критерієм низької вартості. Це означає, що шанси потрапити під держзакупівлі є, в першу чергу, у вітчизняних виробників.

Яскравий приклад - вибір ліків в програму реімбурсації, куди увійшла більшість українських недорогих таблеток від гіпертонії і діабету. Сам Загорій раніше називав комітет, в якому він працює з Третьяковим, найбільш невдячним, в роботі якого "неможливо нічого лобіювати".

Але одночасно вказував, що "на сьогодні суб'єктами відповідальності є більш ніж 200 тисяч людей", і підтверджував, що учасники бойових дій мають право на безоплатне одержання ліків.

Незважаючи на явно популістське забарвлення, проект Рабіновича в Раді, фактично, "зарубали". Ще в минулому році він отримав негативну оцінку комітету з питань охорони здоров'я.

По всій видимості, нинішня голова комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець Глібу Володимировичу, м'яко кажучи, сильно не симпатизує, і, як писали ЗМІ, заявляла, що він і Третьяков заробляють на тендерах у фармацевтичній галузі.

А так як ні один законопроект, що стосується ліків та медичного забезпечення, повз Богомолець не прослизне, а без її затвердження не має шансів бути прийнятим, Загорій, судячи з усього, вирішив змінити тактику.

На цей раз фармацевт, як вказують джерела, міг скористатися підтримкою Кабміну завдяки дружбі з генпрокурором Юрієм Луценком та його дружиною, заступником голови парламентської фракції БПП Іриною Луценко. Тому не дивно, що Кабмін оперативно видав документ на цю ж тему.

Зокрема, як повідомило джерело, нещодавно Загорій міг заручитися схваленням "зверху" на поглинання Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, боротьбу за контрольний пакет акцій він веде вже два роки. "Тепер - це питання часу", - розповіло джерело.

"Зарубати" новий законопроект від Кабміну у Богомолець навряд чи вийде, тим більше, що він буде подаватися в Раду вже не в якості окремого документа, а як частина комплексного проекту про медичну реформу. Варіант Рабіновича повернули на доопрацювання з тієї причини, що кошти на лікування бійців пропонувалося взяти з бюджетної статті "Забезпечення медичної заходів окремо державних програм та комплексних заходів програмного характеру", а вона, нібито, має зовсім інше призначення.

За рахунок цих грошей закуповуються вакцини, ліки від СНІДу, туберкульозу і т.д. тобто, ті медикаменти, на яких явно не зекономиш.

У новому законопроекті передбачається, що бюджетні гроші на ветеранів почнуть витрачати з наступного року, і їх можна буде передбачити в проекті головного кошторису країни. Якими можуть бути ці суми, невідомо, але можна не сумніватися, що комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, АТО і людей з інвалідністю буде наполягати на тому, щоб держава не економила на цих статтях.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся