ua en ru

Заборгованість областей перед Пенсійним фондом складає 8 млрд грн

Автор: RBC.UA
Станом на 1 лютого заборгованість областей України перед Пенсійним фондом (ПФ) складає майже 8 млрд грн. Тому Міністерство соціальної політики України просить керівництво регіонів до 15 березня подати в Мінсоцполітики план реструктуризації цієї заборгованості. Про це на брифінгу за підсумками селекторної наради з керівниками областей України заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська, передає кореспондент РБК-Україна.

Станом на 1 лютого заборгованість областей України перед Пенсійним фондом (ПФ) складає майже 8 млрд грн. Тому Міністерство соціальної політики України просить керівництво регіонів до 15 березня подати в Мінсоцполітики план реструктуризації цієї заборгованості. Про це на брифінгу за підсумками селекторної наради з керівниками областей України заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Станом на 1 лютого поточного року загальна сума недоотримання Пенсійним фондом коштів складає майже 8 млрд грн. Зокрема це недоїмка по оплаті єдиного внеску, починаючи з 2011 р. - 1,6 млрд грн, недоїмка по оплаті страхових внесків до 2011 р. - 1,3 млрд грн, заборгованість по компенсації пільгових пенсій за роботу в шкідливих умовах - 5 млрд грн. Особливу стурбованість викликає той факт, що якщо за весь 2012 р. заборгованість по єдиному внеску зросла на 660,6 млн грн, тільки за січень 2013 р. вона зросла вже на 230 млн грн, або на 16,6%", - сказала Королевська

Найбільші обсяги заборгованості по оплаті страхових внесків і єдиного внеску в таких регіонах: Донецька область - 539,1 млн грн, Луганська область - 418,2 млн грн, Харківська область - 232 млн грн, Київ - 220,7 млн грн, Крим - 156,900 млн грн, Львівська область - 150,7 млн грн.

Читайте також: В Україні в 2013 р. фонд зарплати виросте на 5,7% і складе 460 млрд грн, - Королевська

"У цих регіонах, як і у всіх інших, виплата пенсій профінансована своєчасно і в повному обсязі, але, на жаль, ми від вас не в повному обсязі отримали платежі до Пенсійного фонду", - зазначила міністр.

За її словами, якби зараз до бюджету ПФ надійшли додаткові 8 млрд грн, то вже найближчим часом можна було б провести усучаснення пенсії.

"На це нам потрібно зараз 16 млрд грн, тому 8 мрлд грн ми бачимо як заборгованість і ще 8 млрд ми сподіваємося отримати протягом року від легалізації і збільшення заробітної плати", - підкреслила Королевська.

Читайте також: План надходжень в ПФУ в березні буде перевищений на 3-5%, - Королевська

За її словами, у Мінсоцполітіки є чіткі плани про те, де узяти ці засоби, але для цього регіони України повинні провести відповідну роботу, а осучаснення пенсій може початися в Україні з 2014 р.

Вона також зазначила, що план надходжень до Пенсійного фонду в березні буде перевищений на 3-5%. "Ми виконали план надходжень за лютий місяць на 103%. Тобто повністю всі заплановані надходження лютого місяця до пенсійного фонду і плюс 3% виконані. І таку саму динаміку - від 3% до 5% перевиконання планів - ми бачимо на березень місяць", - сказала Королевська.

За її словами, заборгованість, яка на сьогоднішній день утворюється - це ті надприбутки, який міг би отримувати Пенсійний фонд, резерв, за рахунок якого могли б забезпечуватися додаткові надходження, що стосуються підвищення соціальних гарантій.

Пенсійний фонд України станом на 25 лютого направив на фінансування пенсійних виплат за лютий поточного року 20,6 млрд грн, що на 2,7 млрд грн (15%) більше обсягів відповідного періоду минулого року. Нагадаємо, обсяг витрат на пенсійні виплати в Україні в січні 2013 р. виріс на 3 млрд грн (16,9%) - до 20,7 млрд грн.

Читайте також: Бюджет ПФУ на 2013 р. затверджений із зниженням дефіциту на 24,8%

Кабінет міністрів 11 лютого затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2013 р. зі зниженням дефіциту на 24,8% - до 21,8 млрд грн. Доходи ПФУ в 2013 р. визначені в сумі 230,3 млрд грн, витрати - в сумі 252,1 млрд грн.