ua en ru

Заборгованість Греції може скласти 140% від ВВП, - ЄЦБ

Автор: RBC.UA
Борг Греції до 2020 р. може переступити відмітку в 140% від ВВП, якщо країна корінним чином не змінить як економічний, так і політичний підхід до вирішення своїх фінансових проблем.

Борг Греції до 2020 р. може переступити відмітку в 140% від ВВП, якщо країна корінним чином не змінить як економічний, так і політичний підхід до вирішення своїх фінансових проблем. Такий прогноз озвучив німецький економіст і член правління ЄЦБ Йорг Асмуссен, передає Reuters. За його словами, грецькому уряду поки не вдається впоратися з наростанням боргового навантаження.

Коментуючи ситуацію з розвитком грецької економіки на коротко- і середньострокову перспективу, Асмуссен зазначив, що, згідно з домовленостями, які були досягнуті перед початком другої програми фінансової допомоги Афінам в березні 2012 р., уряд мав намір скоротити заборгованість до 116,5%. Проте після зміни двох складів парламенту і місяців неузгодженої політики від вказаної мети довелося відмовитися.

Асмуссен додав, що сукупний борг Афін зараз складає 175%, а вже через рік цей показник може наблизитися до відмітки в 190%. Очікується, що наступна зустріч Єврогрупи, яка відбудеться 12 листопада ц.р., буде присвячена точному визначенню, наскільки Греція відхилилася від раніше визначених для неї показників.

Читайте також: Греція може залишитися без допомоги, - джерела

Примітно, що у разі розбіжності учасників зустрічі з приводу ризиків надання країні чергового траншу в 31,5 млрд євро може бути знову відкладене. В цьому випадку Греція знов підходить до небезпечної межі, за якою починається дефолт і як наступний етап - вихід з єврозони.

"Бажання членів єврозони для проведення другої хвилі реструктуризації боргу низьке як ніколи", - повідомив Асмуссен.
Нагадаємо, на цього тижня парламент Греції затвердив новий пакет заходів строгої бюджетної економії. Він передбачає залучення до бюджету додаткових 13,5 млрд євро. В обмін на це Афіни отримають новий транш кредиту у розмірі 30 млрд євро. Загальний обсяг другої програми кредитної допомоги складає 130 млрд євро. У випадку якщо Греція не отримає фінансову допомогу, державі нічим буде розплачуватися по своїх зобов'язаннях.

Читайте також: Профіцит бюджету Греції в жовтні 2012 р. склав 425 млн євро

Скорочення грецького ВВП відбувається на тлі боротьби з високим державним боргом та програмою порятунку з боку міжнародних кредиторів на суму в 300 млрд євро.

Як передає Bloomberg, для Греції це буде найбільше скорочення економіки за останні 30 років. Для порівняння, економіка США в 1929-33 рр. впала на 27%.

Коли Греція приєдналася до єврозони в 2001 р., обсяг її ВВП становив 165 млрд євро, в 2007 р. показник досяг 210 млрд євро. За попередніми оцінками, ВВП досягне всього лише 171,2 млрд євро, що дорівнює показнику 10-річної давності.

Читайте також: Німеччина виключає подальшу реструктуризацію боргів Греції

Нещодавно парламент Греції затвердив новий пакет заходів суворої бюджетної економії. До цього він був внесений на розгляд законодавців урядом країни. Реалізація заходів бюджетної економії передбачає подальше скорочення окладів держслужбовців, пенсійних виплат і допомог з одночасним зростанням податкового навантаження. Новий пакет заходів передбачає скорочення бюджетних витрат і податкових пільг на загальну суму 13,5 млрд євро.

В обмін на це Афіни отримають новий транш кредиту в розмірі 30 млрд євро. Загальний обсяг другої програми кредитної допомоги складає 130 млрд євро. У разі, якщо Греція не отримає фінансової допомоги, державі нічим буде розплачуватися за своїми зобов'язаннями.

Читайте також: Греція може залишитися без допомоги, - джерела

Нагадаємо, 6 листопада у Греції розпочався загальнонаціональний дводенний страйк. У ньому були задіяні всі сфери життя, і країна вже два дні практично паралізована: закрито держустанови, навчальні заклади, магазини, припинена робота громадського транспорту та поромного сполучення.

До цього прем'єр-міністр країни Антоніс Самарас заявив, що якщо парламент не затвердить нових заходів жорсткої економії, то Греція стане банкрутом вже 15 листопада. Раніше Самарас запевняв, що розмови про вихід країни з єврозони припиняться після голосування в парламенті по бюджету 2013 р.

Як повідомлялося, на початку листопада Греція розмістила короткострокові облігації на 1,3 млрд євро.

З травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро (110 млрд і 130 млрд євро). Взамін Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку, проте реформи постійно гальмуються через відсутність національного політичного консенсусу. Зараз міжнародні кредитори Афін чекають звіту групи аудиторів, що працює в Греції.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської странипревишает 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.