ua en ru

За п’ять років війни з наркомафією у Мексиці загинуло понад 47 тис людей

Автор: RBC.UA
Уряд Мексики заявив, що в насильстві, спричиненому контрабандою наркотиків, за 9 місяців 2011 р. загинули майже 13 тисяч людей, повідомляє ВВС.

Уряд Мексики заявив, що в насильстві, спричиненому контрабандою наркотиків, за 9 місяців 2011 р. загинули майже 13 тисяч людей, повідомляє ВВС.

Це означає, що загальна кількість убивств, скоєних наркомафією Мексики, від початку урядової кампанії проти наркобаронів 5 років тому зросла до 47,515 тис. осіб.

Хоча генеральна прокуратура Мексики каже, що торік кількість убивств зросла на 11% - менше, ніж у попередні роки, - однак кореспонденти кажуть, що це питання буде ключовим для мексиканських виборців перед виборами президента в липні.

Нинішній Президент Мексики Феліпе Кальдерон проголосив війну проти наркомафії після перемоги на виборах наприкінці 2006 р.

Згідно із офіційними даними, з того часу від насильства, пов'язаного наркобізнесом, загинуло 40 тис осіб. Але уряд перестав надавати поновлену статистику смертей з кінця 2010-го, тому важко оцінити ситуацію в 2011 році. Багато мексиканських аналітиків вважають, що уряд не надавав повних даних, і висловлюють припущення, що реальна цифра загиблих наближається до 60 тис.

Також за оцінками експертів, прибутки картелів від контрабанди наркотиків складають близько 40 млрд дол. на рік.

Торік по всій Мексиці відбувалися демонстрації з вимогами покласти край кровопролиттю.

Повідомляється, що найчастіше вбивства відбуваються на півночі Мексики, в прикордонних районах зі США. Країна має кордон з Америкою протяжністю 3,2 тис. км. Саме ці території використовуються для транзиту наркотиків з Мексики до США.

У серпні минулого року влада Мексики провела гучне затримання. Правоохоронці схопили Хосе Антоніо Акоста "Ель Дієго" Ернандеса, якого вважають одним із лідерів впливового мексиканського наркокартеля "Хуарес". Ернандеса підозрюють у причетності до вбивства більш ніж 1 тис. 500 осіб, включаючи співробітників американського консульства.

Ернандес був одним з найвпливовіших наркобаронів в місті Сьюдад-Хуарес. Він очолював велике угрупування, до якого входили як бойовики, так і корумповані офіцери поліції.

Президент Мексики Філіпе Калдерон назвав затримання Ернандеса найсильнішим ударом по кримінальній спільноті в м.Сьюдад-Хуарес, що визнане найнебезпечнішим містом світу. За статистикою в 2009 р. на 100 тис. жителів тут доводилося 191 умисне вбивство. Місто знаходиться впритул до кордону США і часто стає місцем зіткнень наркокартелів через широкий потік наркотрафіку та нелегальної імміграції.

Зазначимо, протягом останніх півтора року мексиканським спецслужбам вдалося заарештувати кількох великих наркобаронів. Тим не менш, потік наркотиків, що перетинають кордон США і Мексики, не слабшає, оскільки місця ватажків наркомафії займають їхні конкуренти.