ua en ru

За голову Башара Асада запропонували нагороду в 450 тис. дол

Автор: RBC.UA
Авторитетний релігійний діяч з Саудівської Аравії, імам Алі аль-Рабіеї має намір виплатити майже півмільйона доларів тому, хто зможе ліквідувати сирійського Президента Башара Асада. На такий крок його надихнули новини про жорстоку різанину, розпочату урядовими військами в місті Хула.

Авторитетний релігійний діяч з Саудівської Аравії, імам Алі аль-Рабіеї має намір виплатити майже півмільйона доларів тому, хто зможе ліквідувати сирійського Президента Башара Асада. На такий крок його надихнули новини про жорстоку різанину, розпочату урядовими військами в місті Хула, передає Al Jazeera.

"Ми пропонуємо винагороду в 450 тис. дол тому, хто ліквідує Башара Асада - вбивцю, чиї злочини проти дітей і жінок вразили світ", - написав напередодні в Twitter Алі аль-Рабиеи.

Офіційних коментарів з боку саудівського королівського двору поки не надходило. Чи відгукнувся хто-то на заклик імама, поки не відомо.

Нагадаємо, увечері 25 травня місто Хула, яке є оплотом сирійської опозиції, піддалося масованому мінометно-артилерійському обстрілу, жертвами якого стали більше 100 людей. Місцеві жителі поклали відповідальність за атаку на алавітські загони "Шабіха", що виступають на стороні Асада. Офіційний Дамаск звинуватив у масових вбивствах терористів "Аль-Кайеди".

Рада Безпеки ООН висловила глибоке обурення подібною атакою. Міністерство оборони США повідомило напередодні, що Вашингтон готовий розглянути варіанти військового втручання в сирійський конфлікт. За словами голови Комітету начальників штабів генерала Мартіна Демпсі, військові дії будуть можливі тільки після того, як дипломатичні і економічні заходи себе вичерпають.

Президент Франції Франсуа Олланд і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вчора домовилися посилити тиск на Асада. Дії Асада в комюніке лідерів охарактеризовані як такі, що підривають регіональну безпеку і стабільність і безпосередньо загрожують Лівану. Крім того, Кемерон і Олланд підкреслили свою повну і беззастережну підтримку місії спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннану.

У квітні, коли Дамаск зобов'язався виконати план з шести пунктів, запропонований Аннаном, в Сирію прибутку міжнародні спостерігачі. План Аннана включав в себе припинення вогню і виведення важких озброєнь з міст. Проте сторони виконували його частково, а в останні дні в країні знову почалися бойові дії.

Протистояння влади й опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинули вже понад 9 тис. цивільних осіб.