Південна Корея відклала зняття мораторію на імпорт американської яловичини
Уряд Південної Кореї відкладає на невизначений термін зняття мораторію на імпорт до країни американської яловичини, повідомляє Associated Press. Скасування обмежень на ввезення м'яса із США повинно було відбутися сьогодні, проте акції протесту, що прокотилися країною, змусили уряд Південної Кореї переглянути свою позицію. 22 травня президент Південної Кореї Лі Мен Бак виступив з телевізійним зверненням до нації, в якому вибачився за угоду про відновлення імпорту яловичини із США, підписану місяць тому. Південнокорейський президент вибачився у населення країни за угоду з американським урядом, підписану 18 квітня ц.р. За його словами, уряд повинен був докласти більше зусиль для формування позитивної реакції у населення на подібну операцію. Мета звернення президента - заспокоїти громадськість, що виражає після підписання угоди значну стурбованість безпекою американської яловичини. Відзначимо, в квітні 2008 р. під час візиту президента Південної Кореї Лі Мен Бака до Вашингтона було оголошено про те, що Південна Корея знов відкриває свій ринок для американської яловичини. Новина призвела до масових протестів усередині країни. За минулий місяць в них встигли взяти участь більше 60 тис. людей, популярність президента країни сильно знизилася. Нагадаємо, імпорт американської яловичини до Південної Кореї був припинений в 2003 р. у зв'язку з першим випадком виявлення "коров'ячого сказу" в яловичині в американському штаті Вашингтон. Це захворювання в даний час вважається невиліковним і смертельним. До введення заборони Південна Корея була для американських виробників яловичини третім за величиною іноземним ринком.