ru ua

Юрія Луценка вивезли з колонії до київської клініки "Оберіг"

Автор: RBC.UA
Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка сьогодні вдень вивезли з Менської колонії в київську приватну клініку "Оберіг" для проведення операції, повідомила його дружина Ірина Луценко.

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка сьогодні вдень вивезли з Менської колонії в київську приватну клініку "Оберіг" для проведення операції, повідомила його дружина Ірина Луценко, передає ВВС-Україна.

"Юру сьогодні вдень вивезли в київську клініку. Я якраз їхала в колонію, щоб отримати дозвіл на зустріч з ним у лікарні і біля Чернігова зустріла кортеж з спецмашин. Пізніше вже в колонії мені повідомили, що Юру вивезли в Київ", - сказала Ірина Луценко, яку цитує прес-служба "Народної самооборони".

Раніше прес-служба Державної пенітенціарної служби повідомляла, що Юрій Луценко буде етапований до лікарні "Оберіг" 21 січня.
Як пояснила Ірина Луценко, у Державній пенітенціарній службі її попередили, що в разі порушення правопорядку як на території лікарні так і в ній, Юрія Луценка знову етапують в колонію.

Читайте також: ЄСПЛ відмовив Україні в апеляції по справі Луценко

Ірина Луценко розповіла, що знаходиться в черговій частині колонії, однак не може отримати дозвіл на зустріч з чоловіком в лікарні, оскільки в неділю в колонії немає керівництва, а також відповідальних осіб, уповноважених надавати подібні дозволи.

Зазначимо, що в ЄС ще минулого року висловлювали стурбованість адекватністю лікування Юрія Луценка. Посол ЄС в Україні Ян Томбінські після зустрічі з Луценком у Менської колонії заявив: "Юрій Луценко висловив нам свою стурбованість тим, щоб всі розпорядження лікаря для забезпечення його лікування, прописані 8 листопада, виконувалися Пенітенціарної службою".

Луценко з 31 серпня 2012 р відбуває покарання в Менської колонії. За час ув'язнення стан його здоров'я значно погіршився. Нагадаємо, що 17 серпня Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у службовій недбалості, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи про отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Раніше, 27 лютого суд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також ухвалив стягнути з засудженого нанесені країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко повинен виплатити майже 294 тис. грн.

Читайте також: Адвокати Луценка подали другу скаргу до ЄСПЛ

Колишній глава Міністерства внутрішніх справ України було затримано 26 грудня 2010 р. Екс-міністр був звинувачений у скоєнні злочину, передбаченого ст.191 ч.5 ККУ (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), і ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Також варто нагадати, що ЄСПЛ визнав арешт Луценка таким, який порушив права людини. Суд також зобов'язав Україну виплатітьЛуценко 15 тис. євро компенсації морального збитку.

Суд знайшов у справі Луценка сім порушень Європейської конвенції з прав людини. Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявляв, що Україна виконає рішення ЄСПЛ щодо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і Луценко. Про намір виконати будь-яке рішення ЄСПЛ щодо екс-міністра внутрішніх справ Луценка заявляли і в Мін'юсті.