ua en ru

Юрія Вілкула обрано президентом Асоціації міст України

Автор: RBC.UA
Новим президентом Асоціації міст України обраний мер Кривого Рогу Юрій Григорович Вілкул. За відповідне рішення проголосували 220 з 226 делегатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Новим президентом Асоціації міст України обраний мер Кривого Рогу Юрій Григорович Вілкул. За відповідне рішення проголосували 220 з 226 делегатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Колишній президент асоціації Іван Куліченко тепер буде займати посаду віце-президента з економічного розвитку міст. Всі інші віце-президенти залишилися на своїх посадах.

Віце-президентом з питань життєзабезпечення і розвитку великих міст залишився Олександр Лук'янченко, віце-президентом з виконавчої роботи залишився Мирослав Пітцик, віце-президентом з питань розвитку середніх міст залишився Анатолій Федорчук, віце-президентом з питань розвитку малих міст і сіл залишився Павло Козирєв, віце-президентом з міжнародних зв'язків залишився Андрій Садовий, віце-президентом з питань житлово-комунального господарства залишився Володимир Гройсман, віце-президентом по бюджетній політиці залишився Сергій Одарич, віце-президентом з питань соціальної політики залишився Володимир Чайка, віце-президентом з питань правової політики залишився Олексій Костусєв, віце-президентом з питань енергоефективності залишився Геннадій Кернес.

Зазначимо, Юрій Вілкул є батьком губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула.

Читайте також: Мер Сум прогнозує, що головою Асоціації міст України буде обрано Юрія Вілкула

Раніше мер Сум Геннадій Мінаєв зазначив, що обрання Юрія Вілкула суперечить статуту асоціації, оскільки згідно з пунктом 5.6.2. статуту асоціації, її президентом може бути обраний тільки мер, який обирався на свій пост двічі. Вілкул же міським головою Кривого Рогу обраний тільки один раз - в 2010 р.

Нагадаємо, за крісло президента Асоціації міст України до останнього моменту боролися мер Кривого Рогу Юрій Вілкул і мер Вінниці Володимир Гройсман. Кандидатуру Гройсмана підтримували мер Сум Геннадій Мінаєв, мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус і мер Хмельницького Сергій Мельник.

Юрій Вілкул народився 14 жовтня 1949 року в Кривому Розі Дніпропетровської області. У 1973 році закінчив Криворізький гірничорудний інститут (кваліфікація - "гірничий інженер").

Працював токарем на заводі гірничошахтного устаткування "Комуніст", викладав у Криворізькому технічному університеті, був там ректором. З серпня 2006 по червень 2010 рр. - голова Дніпропетровської облради V скликання. Пройшов в депутати за списком Партії регіонів. На виборах восени 2010 року обраний мером Кривого Рогу.

Асоціація міст України була заснована в 1991 р. Вона лобіює інтереси територіальних громад в центральних і регіональних органах державної влади, регулярно інформує їх і громадськість про проблеми місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення. Сьогодні Асоціація міст України об'єднує 557 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України.