ua en ru

Юрій Стець: "Зараз точно ніхто не обговорює посаду прем'єра"

Автор: RBC.UA
Депутат Верховної Ради з фракції "Батьківщина", кум Президента України Петра Порошенка, лідер партії "Солідарність" Юрій Стець в інтерв'ю РБК-Україна розповів про те, з ким може об'єднатися "Солідарність" на виборах Верховної Ради, хто може очолити список та за яких обставин він може стати секретарем РНБО.

РБК-Україна: Сьогодні Олександр Турчинов оголосив, що вибори відбудуться за чинним законодавством. Отже, жодних змін до виборчого законодавства не буде?

Юрій Стець: Я думаю, що будуть ще пробувати робити 25-26 серпня зміни до виборчого законодавства. Я думаю, що все-таки будуть такі спроби.

РБК-Україна: Якщо виборче законодавство не зміниться, то як партія Порошенка піде на ці вибори, бо діюче законодавство не передбачає блоки? "Удар" і "Солідарність" підуть разом чи окремо?

Юрій Стець: Ми будемо домовлятися з усіма партнерами, а як буде, ніхто не знає.

РБК-Україна: Ви ще не домовились?

Юрій Стець: Ні, бо ніхто не знає, яке буде законодавство.

РБК-Україна: Чи підете ви на вибори разом з "Ударом", якщо буде діюче виборче законодавство?

Юрій Стець: Це складне питання, тому що ми не знаємо, як це буде. Очевидно, що це різні партії. Це дуже складне питання. Зараз відповіді на це питання немає. Це предмет дуже тривалих консультацій і розмов з аналітиками. Я не брешу, бо це дуже складне питання, на яке поки що немає відповіді.

РБК-Україна: А що каже соціологія? Вам з "Ударом" краще йти разом чи окремо?

Юрій Стець: Так не можна, як краще одній партії. Пригадуєте, "Наша Україна" виграла вибори по списках, а при цьому за рахунок мажоритарників програла. Питання не в тому, хто виграє вибори, а в тому, яка може бути конфігурація, щоб створити діючу коаліцію.

РБК-Україна: Нардепи в кулуарах говорять, що про діючу коаліцію треба домовитись ще до виборів і з таким розрахунком йти на вибори, розподіливши мажоритарні округи.

Юрій Стець: Це популізм. Це зараз просто фізично неможливо, це чистий популізм, тому що ніхто не знає, якою буде конфігурація. Ніхто не знає, чи будуть зміни до закону чи ні. Ніхто не знає, скільки буде політичних гравців. Зал "качається" то в один бік, то в інший. А якщо таки знайдуть голоси на "пропорційку"?

РБК-Україна: А наскільки реально вже після підписання указу про розпуск парламенту знайти голоси за вибори за пропорційною системою?

Юрій Стець: Ситуація качнеться або в один бік, або в інший під якийсь з двох законів. Чинного виборчого законодавства не буде. Або в один бік піде, або в інший, а все решта - це популізм.

РБК-Україна: А чому не залишити чинне законодавство?

Юрій Стець: Тому що має бути скорочений термін виборчої кампанії. Ми хочемо блоки, очевидно, і зал цього хоче, всі готові до цього.

РБК-Україна: Давайте поговоримо на трохи іншу тему. Вас вважають одним з претендентів на секретаря РНБО.

Юрій Стець: Якщо б мене призначили секретарем РНБО, то всі про це б вже знали.

РБК-Україна: Вам робили таку пропозицію?

Юрій Стець: Я не говорив з Президентом про особисто свою кандидатуру. Я говорив про тих, хто може бути. Я не можу йому нав'язувати якихось кандидатів, тим більше, якщо одне з прізвищ моє, це ж некоректно політично.

РБК-Україна: А Ви б погодилися, якщо б Вас призначили?

Юрій Стець: Я далеко не переконаний в цьому. Це залежить від того, яка буде місія. Якщо РНБО буде в основному мати свої навантаження і пріоритет на інформаційну безпеку та інформаційну політику, тоді так! А якщо там будуть якісь інші завдання, в яких я не є спеціалістом,то який сенс мені йти?

РБК-Україна: До речі, про інформаційну безпеку, коли саме будуть наслідки для українських медіа з російським капіталом від прийнятого сьогодні закону про санкції?

Юрій Стець: Санкції не стосуються українських медіа. Вони стосуються медіа, які порушують закони. Логіка не в тому, чи медіа має російський капітал, а в тому, що медіа наприклад порушує основні засади і може руйнувати державність України. Це не просто так: давайте ми всіх закриємо.

РБК-Україна: Уточніть, будь ласка, а зміни до виборчого законодавства на Вашу думку, можливі тільки після підписання указу про розпуск парламенту?

Юрій Стець: Так, після оголошення. Раніше ніяк. Раніше не вірю.

РБК-Україна: А чи правда, що Арсеній Яценюк піде на ці парламентські вибори разом з командою Петра Порошенка?

Юрій Стець: Це можливий варіант. Цей варіант є можливим, але я кажу абсолютно щиро: немає зараз якоїсь домовленої конфігурації, тому що ніхто не знає, яким буде закон. Консультації йдуть.

РБК-Україна: Чи в такому разі Яценюк може очолити список партії Порошенка?

Юрій Стець: Консультації про це теж йдуть. Я точно розумію, що я не очолю цей список за будь-яких обставин, тому що рейтинг мій...

РБК-Україна: А Кличко цей список може очолити, чи Ковальчук?

Юрій Стець: Кличко? За певних обставин... Ковальчук точно не може, тому що його рейтинг такий, як мій...

РБК-Україна: А чи в рамках переговорів "Удару" і Порошенка обговорюється можливість того, що після виборів Ковальчук може очолити уряд замість Яценюка?

Юрій Стець: Зараз точно ніхто не обговорює посаду прем'єра. Ми ж не знаємо, скільки яких буде голосів, депутатів. Більше того, якщо буде проголосований закон із зниженням бар'єру, то навіть в теорії невідомо, скільки буде політичних сил в парламенті.

РБК-Україна: Чи, якщо Яценюк піде на вибори з партією Порошенка, то йому гарантовано залишиться посада прем'єра?

Юрій Стець: Не може бути щось гарантовано, якщо не було про це розмови. Про це будуть розмови, консультації, можливо будуть домовленості, але фізично на цей день цього не було.

Розмовляла Тетяна Шпайхер