Юрій Сьомін: Іноді гравців не вистачало навіть для заявки

Понеділок 19 грудня 2011 10:50
Автор: RBC.UA
2011 футбольний рік для "Динамо" завершений. Самий час підвести підсумки, що хорошого і не дуже в ньому відбулося, які висновки слід зробити. Про досягнення команди в році, що минає, говорять результати - навесні "Динамо" фінішувало другим в чемпіонаті України, вийшло у фінал Кубка України і 1/4 фіналу Ліги Європи. У другому півріччі найяскравішим моментом стало завоювання Суперкубка України і перше місце в чемпіонаті після двох третин турнірній дистанції. В цей же час "Динамо" не потрапило до Ліги чемпіонів, не вийшло з групи Ліги Європи, на ранній стадії вибуло з розіграшу Кубка України. Підсумки року підвів головний тренер "Динамо" Юрій Сьомін.

2011 футбольний рік для "Динамо" завершений. Самий час підвести підсумки, що хорошого і не дуже в ньому відбулося, які висновки слід зробити. Про досягнення команди в році, що минає, говорять результати - навесні "Динамо" фінішувало другим в чемпіонаті України, вийшло у фінал Кубка України і 1/4 фіналу Ліги Європи. У другому півріччі найяскравішим моментом стало завоювання Суперкубка України і перше місце в чемпіонаті після двох третин турнірній дистанції. В цей же час "Динамо" не потрапило до Ліги чемпіонів, не вийшло з групи Ліги Європи, на ранній стадії вибуло з розіграшу Кубка України. Підсумки року підвів головний тренер "Динамо" Юрій Сьомін, повідомляє прес-служба київського клубу.

- Юрій Павлович, ваш стаж роботи тренером обчислюється майже трьома десятиліттями. Чим запам'ятався рік?

- Він вийшов дуже складним, в ньому були як певні невдачі, так і успіхи. В черговий раз, прийнявши команду, склалася ситуації, коли довелося все починати спочатку.

- Як і в 2008 році, коли ви очолили "Динамо", перебудова гри під ваше бачення відбувалася поступово. Наскільки гра "Динамо" в 2011 році відповідала вашої футбольної концепції?

- Корективи були потрібні, оскільки з часу , коли я залишив команду, вона значно змінилася. Багато гравців, на яких будувався той колектив, пішли. Когось нам вдалося придбати, когось ні. Що стосується концепції - відсутня стабільність. На відміну від мого першого періоду роботи в "Динамо", коли була стабільність ігрова. З чим пов'язана така ситуація? На мій погляд, у нас багато різнопланових гравців. Вони досить добре один одного не розуміють. Є багато виконавців, які полюбляють індивідуальні дії. До спільного знаменника підвести все це не вдалося. Окремі матчі були дуже й дуже хороші, були й ті, які в ігровому плані залишали бажати кращого.

- Охарактеризуйте принципи гри "Динамо" в 2011 році?

- Принципи завжди одні й ті ж. Є завдання, які потрібно вирішувати. Повинна бути дуже стабільна гра в захисті всіх польових гравців і більш агресивна в атаці. Такий наш принцип.

- Яку гру у звітному році можете назвати еталонної?

- Еталонних ігор не буває. Були ігри успішні, гарні, наприклад, вдома з "Манчестер Сіті". На мій погляд, це одна з найкращих ігор у виконанні "Динамо". Її якість навіть вище, ніж в той період, коли ми стали чемпіоном України. Чудові матчі провели восени в чемпіонаті України і Кубку України проти "Шахтаря". На жаль, в них перемогти не вдалося. Не завжди в грі, яка естетично здається гарною, виходить досягти перемоги. Тому у главу кута завжди ставиться результат.

- На початку сезону багато нарікань адресувалося грі захисту, але в підсумку в чемпіонаті команда в 20 матчах пропустила 8 м'ячів. Виходить, вдалося зробити висновки?

- Напевно, ми правильно сприйняли цю критику. Зробили акцент на надійності захисних дій. Ми досить непогано граємо в захисті, причому це стосується дій всіх футболістів. А окремі помилки завжди були і будуть. Це залежить від індивідуальної майстерності футболіста. У нас протягом сезону травмувалося багато провідних гравців. В окремих матчах їх кількість доходило до п'яти-шести, деколи не вдавалося набрати повну заявку на гру. Але ми продовжували добиватися результату. У матчах з "Металістом", "Карпатами", "Металургом" брали максимум. Може, гра була не дуже якісною, але всі гравці, у тому числі йті, що нещодавно перебували в резерві, боролися за результат. У цьому плані ми добре спрацювали. Сподіваємося, в майбутньому травми нас обійдуть стороною, завдяки чому вдасться стабілізувати гру. Ще один момент - від нас весь час вимагають результат. Самі подивіться, за відносно короткий проміжок часу в команду влилася велика група молоді. Ми повинні зазнати. Напевно, не відразу Блохін став Блохіним, а Бєланов - Бєлановим... Не завжди стабільно грає Гармаш, Ярмоленко, який в цілому проводить дуже сильний чемпіонат. Той же самий Коваль, Хачеріді. Подивіться, яка набралася група українців, усі вони залучаються в національну збірну. Всім нам, у тому числі й уболівальникам, необхідне терпіння. А на тлі придбаної молоддю стабільності повинна додати вся команда.

- Важко було в серпні розлучитися з провідним гравцем півзахисту Романом Єрьоменко, якого ви три роки тому запросили в "Динамо"?

- Звичайно, важко. Але таке життя, так склалася ситуація. Єрьоменко - велика фігура у футболі, не дарма він зараз вважається кращим опорним хавбеком в російській лізі. Але ми повинні знайти заміну. Пішов Єрьоменко, став практично постійно грати Гармаш. Так, у нього є помилки, як в останній грі. Але потрібна робота над виправленням, певне терпіння. Все це відразу не відбувається. Думаєте, пішов досвідчений Єрьоменко, поставиш на його місце 20-літнього Гармаша, і все пішло? За помахом палички? Але я впевнений, що з Гармаша виросте гравець рівня Єрьоменко, а може й ще краще.

- В 2008 році, переводячи в першу команду Ярмоленко, бачили в ньому якості, які дозволять в майбутньому очолити список кращих бомбардирів чемпіонату України?

- Поза сумнівом, бачив. Це різноплановий гравець, якого я практично з першого дня роботи в "Динамо" залучав до тренувань з основним складом, давав йому шанс у товариських матчах. Тоді в першу команду прийшла велика група молоді, аналогічна ситуація повторюється й зараз. На зимові збори ми беремо Макаренко, Буяльського, Лухтанова, залучаємо воротаря Бущана. Це зовсім нові прізвища. Робимо акцент, щоб у майбутньому свої вихованці складали основу команди. Це нелегкий шлях, для його подолання потрібен час і терпіння. Ми дуже були розчаровані, що вийшовши на хороший рівень гри отримав важку травму Калитвинцев.

- Влітку "Динамо" поповнили п'ять гравців (Ідейе, Аруна, Дуду, Ескобар, Аді), з яких стабільно заграв лише один. Як оціните проведену трансферну роботу?

- Однозначно не можу сказати, потрібно вичекати час. Найголовніше, що було вибрано правильний напрямок. Всі запрошені молоді гравці, у силу цього не кожен може сходу заявити про себе. На мій погляд, в окремих матчах Ідейе проявив себе зовсім непогано, але не було стабільності. Аруна зіграв у Суперкубку проти "Шахтаря", все відразу заговорили, що це суперпридбання. Але надалі він не витримав конкуренції, визначеного нового для нього ритму ігри і життя. Дуду давали шанс в окремих іграх, він виглядав непогано. Але у зв'язку з високою напругою і необхідністю добиватися результату в кожній грі, було дуже складно давати йому більше часу на полі. Про Эскобара та Аді поки говорити не варто. Їх узяли на перегляд, це не ті виконавці, на яких ми всерйоз розраховували вже цієї осені. Ми їх подивилися, вони побачили, що з себе представляє "Динамо". Тепер будемо приймати рішення щодо їх майбутнього.

- Навесні "Динамо" чекає гостра боротьба за перше місце в чемпіонаті. Наближення Євро-2012 не буде психологічно тиснути на гравців, відволікати їх від рішення клубних завдань?

- Така ситуація в "Динамо", "Шахтарі", "Металісті", всі знаходяться в однакових умовах. Єдиний момент, у нас дуже велика група гравців, яка готується до чемпіонату Європи. Тут, як кажуть, немає лиха без добра. Ми вилетіли з Кубку України, єврокубків. Навантаження на гравців збірної буде меншим. Вони в стані за рахунок гарної гри в чемпіонаті гідно підготуватися до Євро. Перенавантажень не повинно бути.

- Три роки тому Алієв і Мілевський входили в число кращих гравців і бомбардирів чемпіонату. Чому нинішній рік видався для них, можна сказати, невдало?

- Про Алієва вже багато говорилося. Він мав велику перерву, три-чотири місяці перебував без ігрової практики, повноцінного тренувального циклу. Що стосується Мілевського, у нього своя ситуація... На мій погляд, він явно цього року здав. З чим це пов'язано? І він теж повинен про це подумати.

- Шевченко...

- Ви пам'ятаєте хороші матчі Шевченка, коли він у лютому "Бешикташу" забивав м'ячі, або восени з "Металістом". Андрій багато працював на команду, приніс велику користь. Але він не може постійно грати. Коли Шевченко в хороших кондиціях, він повинен виходити на поле. Не завжди це виходить, але ми прагнемо цього. Шевченко повинен готуватися до чемпіонату Європи, паралельно приносячи користь клубу. А нарікання з боку громадськості будуть завжди.

- Одне з найболючіших питань - проблема дисципліни в команді. Чому так багато невиправданих вилучень, причому "обпалюються" в основному одні і ті ж?

- Поясню це дуже великий нервозністю і напругою, що не всі гравці можуть витримати. Покарання, які футболісти отримують, дуже великі. Караються матеріально, через критику в пресі. Вони повинні звикнути до напруги, що кожен епізод на футбольному полі грає величезне значення. Що зараз зовсім інше суддівство, і в світі, і в чемпіонаті України. Не можна апелювати до суддів, як би ти ними був не задоволений. У нас це поки не виходить. Правильно сказано, що "караються одні і ті ж гравці". Надалі будемо думати, що робити з ними, давати їм більше або менше ігрового часу. Але ми не можемо їх взяти і одним махом викинути з команди. Вони мають контракт з клубом, ми їх можемо тільки покарати. З іншого боку, де взяти на їх місце інших? Ось коли знайдемо інших, тоді і буде можливість заміни тих, хто не підходить.

- Ігор Суркіс сказав, що посилення потребують позиції лівого захисника, плеймейкера і нападаючого. Що до цього додати?

- Я б сказав трохи по-іншому - захисник, гравець середини поля і лінії атаки.

- Є кандидати, які можуть повернутися в "Динамо" з оренди?

- Складно назвати гравця, який би повернувся з оренди і зараз нам реально допоміг. Не бачу, хто б яскраво показав себе в іншій команді. Всі віддані в оренду, за винятком Бойко, не зовсім добре себе проявили.

- Під кінець року хочеться чогось оптимістичного. Чим порадуєте уболівальників?

- По-перше, ми зараз в турнірній таблиці на першому місці. По-друге, попрошу у вболівальників більше терпіння, розуміння і підтримки. Її ми повинні відчувати і в непрості періоди, і коли у нас все добре. Уболівальник адже теж пізнається в складний час. І чи він допомагає команді вибратися з низки невдач, або віддається нескінченній критиці. Мені б хотілося, щоб у наступному році ситуація була виправлена.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся