ua en ru

Юрій Гранатуров: Я - аполітична людина, якою і має бути мер

Юрій Гранатуров: Я - аполітична людина, якою і має бути мер За словами мера, у Миколаєві сьогодні спокійно
Автор: RBC.UA
Мер Миколаєва Юрій Гранатуров фактично очолив місто за вісім місяців до свого обрання на посаду наприкінці травня 2014 року. На початку жовтня 2013 року, після смерті мера Володимира Чайки, Гранатурова було обрано секретарем міської ради - і за посадою він став в.о. міського голови.

Мер Миколаєва Юрій Гранатуров фактично очолив місто за вісім місяців до свого обрання на посаду наприкінці травня 2014 року. На початку жовтня 2013 року, після смерті мера Володимира Чайки, Гранатурова було обрано секретарем міської ради - і за посадою він став в.о. міського голови.

"Це був короткий, але дуже важкий період", - сказав, зокрема, про цей час в інтерв'ю РБК-Україна Юрій Гранатуров, згадуючи кінець 2013 та початок 2014 року.

Сьогодні, за словами мера, в Миколаєві спокійно - місто готується до зими, закуповується необхідна снігоприбиральна техніка, а також розвивається муніципальний парк транспорту.

Юрій Гранатуров запевнив, що він піде на вибори - від партії "Наш край", яка, за свєю суттю, є партією міських голів.

РБК-Україна: Ми спостерігаємо загострення ситуації на сході України. Скажіть будь-ласка, яка сьогодні ситуація в Миколаєві?

Юрій Гранатуров: В Миколаєві зараз абсолютно спокійно.

Якщо повернутися у недавню історію, то ситуація звичайно від сьогоднішньої дуже різнилася. Було дуже небезпечно і дуже складно.

У лютому-березні, квітні та у травні 2014 р. головним завданням було не допустити в місті розколу, протистояння, не допустити жодних антидержавних настроїв і зробити так, щоб було мирно і спокійно. Зробити це було дуже складно.

Був час, коли я залишався один. Я тоді був не мером, а в.о. мера, не було депутатів, не було голови облради, не було губернатора і мені доводилось самому приймати рішення. Це був короткий, але дуже важкий період.

Всі необхідні рішення були прийняті. Протистояння вдалося не допустити. Фактично в нас не було ні ранених, ні загиблих, не було навіть тих, хто отримав легкі тілесні пошкодження. Цього нам вдалося уникнути завдяки спільним зусиллям і завдяки високій громадянській позиції багатьох громадян.

Потім весь квітень було розкачування ситуації: головна площа міста гуділа і кипіла. Були акції з палатками у яких брали участь люди сумнівного вигляду і роду занять. Вони були готові в будь-який момент дестабілізувати ситуацію в місті. Однак, і цього нам вдалося не допустити.

На 9 травня була інформація, що якісь люди в балаклавах сотнями прибувають під Миколаїв. Нас провокували на те, щоб ми заради безпеки відмінили святкування Дня перемоги.

Я заявив, що ми святкуємо День перемоги. Ми задіяли міську, районну, обласну міліцію, громадськість, ми відпрацювали спеціальний план. 19 озброєних осіб були закриті в автозаку і доставлені в спецустанову. І ми провели свято на високому рівні.

Потім було ще дуже багато складних моментів. Матері наших бійців перекрили стратегічний міст - і тут нам вдалося справитись із ситуацією всім разом.

Сьогодні Миколаїв - це спокійне місто, в якому мирне життя. Ми вже демонтували практично всі блокпости. Ми навели в місті порядок і є жорстка реакція на будь-які прояви сепаратизму, дестабілізації ситуації, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і всього, що може хоч якимось чином порушити мирне і спокійне життя жителів міста.

Миколаїв - це Україна. Найбільший прапор в Україні був вивішений на мерії в перші дні після лютневих подій 2014 р. і досі він - на головній площі нашого міста. Цей прапор довжиною 15 м символізує нашу державність. Миколаїв - це Україна і ми за єдину країну.

РБК-Україна: Наскільки місто сьогодні готове до найближчого опалювального сезону? Наскільки місто забезпечене необхідними ресурсами і чи є проблеми із заборгованістю за енергоресурси?

Юрій Гранатуров: Відбувається повний комплекс заходів, відповідно до затвердженого графіку, йде підготовка до зими. В нас дуже добрий досвід запуску тепла на початку опалювального сезону.

І я впевнений, що з технічних причин зрив опалювального сезону просто неможливий. Теплогенерація в юридичних особах - це ТЕЦ в державній власності та облтеплокомуненерго, а також окремі котельні практично повністю готові до роботи.

Зараз, на відміну від минулих років, коли ми могли встановити 10-15 теплових пристроїв обліку, ми в міському бюджеті переглянули спільно з теплогенеруючими компаніями і передбачили 250 пристроїв обліку додатково. Це, звичайно, ще не повна кількість, яка нам необхідна, Але, думаю, що за результатами 9 місяців ми ще 100 пристроїв обліку зможемо встановити. Отже 300-350 за рік, це вже дуже реальна цифра.

Тому, якщо не буде якихось фінансово-економічних форс-мажорів, а проплати населення на сьогоднішній день досягають 100%. Звичайно, що є борги з минулих років. Однак, в той же час я переконаний, що запуск тепла відбудеться вчасно і в повному обсязі.

РБК-Україна: Чи вистачає місту грошей? Бюджети отримали додаткові кошти в наслідок фінансової децентралізації.

Юрій Гранатуров: Я не знаю жодного мера, який би сказав, що грошей вистачає. Звичайно, що на все не вистачає, але завдяки таким успішним мерам міст, як Володимир Борисович (Гройсман, спікер Верховної Ради, - РБК-Україна) парламент зробив перші кроки з децентралізації місцевих бюджетів.

І, за умови правильного підходу, Миколаїв зміг додатково заробити більше 200 млн грн. Це дозволило нам відремонтувати десятки кілометрів магістральних доріг.

Ми запровадили програму "Миколаївський двір", де більше 50 дворів будуть комплексно зроблені під хороший стандарт комфортного і безпечного проживання, з ігровими дитячими майданчиками, міні-стадіонами, інфраструктурою для відпочинку.

Крім того, ми зараз купуємо дуже велику кількість пристроїв теплового обліку.

В нас дуже велика проблема з громадським транспортом. В нашому парку електротранспорту всього 25 тролейбусів. Нам вдалося купити 40 тролейбусів SKODA чеського виробництва, які вже були у використанні, але після капітального ремонту в дуже хорошому стані. І в нашому парку з жовтня буде вже 65 тролейбусів.

В тролейбусі, на відміну від маршрутних таксі, залишається тариф всього 1,5 грн. Для людей це суттєва економія для сімейного бюджету.

Ми купили також 15 нових трамваїв SKODA.

В нас були проблеми із снігоприбиральною технікою. Минулої зими в нас був аномальний снігопад, техніки не вистачало. Тому ми додатково купили 10 нових багатофункціональних високотехнологічних снігоприбиральних машин.

Також ми купили сміттєвози, грейдери - і це все завдяки децентралізації. Тому, на мою думку, напрямок вибраний абсолютно правильний. Я повністю підтримую децентралізацію і весь пакет законодавства, і буду цьому сприяти.

РБК-Україна: В Україні фактично розпочалася передвиборча компанія. Як в Миколаєві готуються до виборів? Чи ви будете брати участь і виборах мера міста і від якої партії?

Юрій Гранатуров: Миколаїв трохи заполітизований. В нас є декілька політичних партій, які розпочали передвиборчу кампанію ще на початку липня.

Вони обклеїли велику кількість рекламних щитів. Це, найперше, "Опозиційний блок" і партія "Відродження". Вони мають кандидатів, які постійно про себе заявляють.

Що стосується мене, то я - аполітична людина, бо таким мер і має бути. Однак, мені не байдуже, яким буде склад нової міської ради, і які люди до неї увійдуть.

Нам би хотілось, щоб ми у міській раді не підпорядковувались політичному "вождизму", не займалися глобальними проблемами, зовнішньоекономічною діяльністю, зовнішньою політикою. Ми хочемо займатися виключно головною нашою справою - міським господарством і забезпечувати сталий рух до комфортного і безпечного проживання кожного миколаївця в нашому рідному місті.

Тому тут у дуже сильній більшості нам подобається ідея нової політичної сили "Наш край", яка декларує повну аполітичність, незалежність від будь-яких політичних лідерів. ЇЇ ще умовно називають партією мерів і депутатів місцевих рад.

Тому до цієї політичної сили увійшла більшість депутатів нашої міської ради, які є дуже поважними людьми у місті, і я, як мер міста, для однієї спільної мети - зробити місцеву раду такою, щоб вона займалася виключно проблемами міста, сталого розвитку Миколаїва, а не займалася політиканством, як це було, коли почалася пропорційна виборча система.

Я йду на вибори мера, це прийняте мною рішення. Я відчуваю дуже серйозну підтримку мешканців Миколаєва. Під час зустрічей з ними, які я, як мер маю у навчальних закладах, інших інституціях, чи у дворах, коли ми втілюємо програму "Миколаївський двір", відчуваю їхню підтримку.

Цю підтримку підтверджує і соціологія. Тому наша команда прийняла рішення йти на вибори і не залишати місто на розтерзання політиканам і шарлатанам.