Юнкер: Фінансова криза в Греції становить небезпеку для економік країн ЄС
Керівник групи міністрів країн єврозони прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер вважає, що фінансова криза в Греції становить небезпеку для економік що найменш п'яти країн ЄС, повідомляє BBC.
Побоювання Юнкера пролунали 18 червня напередодні міністерської зустрічі Люксембурзі, на якій, як очікується, вони домовляться про надання Греції кредиту в 12 млрд євро в рамках термінового плану допомоги, розробленого спільно ЄС та Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Кредит потрібен Греції, щоб уникнути дефолту за боргами, які вона зобов'язана виплатити в найближчі кілька місяців.
Зазначимо, Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що приватним інвесторам потрібно дозволити взяти на себе частину грецького боргу, що дасть країні додатковий час на виплати по ньому. На зустрічі в п'ятницю Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі підкреслили, що подібна участь має бути добровільною, однак при цьому зазначили, що приватні кредитори повинні проявити солідарність.
У той час як Юнкер вважає, що лідери Німеччини і Франції "грають з вогнем", оскільки пропонований ними план посилає "невірний сигнал" рейтинговим агентствам, які можуть порахувати, що Греція вже знаходиться в стані дефолту. Якщо подібне трапиться, то вартість кредитування зросте і для інших проблемних країн єврозони, змусивши їх у свою чергу вдатися до дефолту.
За словами Юнкера, якщо кризу пустити на самотік, то він "може заразити Португалію та Ірландію, а потім також Бельгію й Італію, оскільки їх борг також великий, навіть більше, ніж у Іспанії".
У найближчий вівторок грецький парламент розгляне питання про вотум недовіри новому кабінету, сформованому після перестановок у п'ятницю, в результаті яких міністр оборони Евангелос Венізелос змінив на посту міністра фінансів Георгіоса Папаконстантіну. Перестановки викликали різке зростання акцій грецьких банків, однак не змогли втихомирити населення.
Нагадаємо, що сьогодні в Люксембурзі міністри фінансів країн єврозони обговорять в ситуацію в Греції. Мова піде як про виділення цій країні чергового траншу міжнародної фінансової допомоги, так і про нові заходи підтримки грецької економіки.
Лідери Франції та Німеччини - Ніколя Саркозі та Ангела Меркель - раніше на цьому тижні висловилися за прийняття нового пакету допомоги Греції - щоб не допустити дефолту цієї країни, який міг би вплинути на євро.
Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. виявився на позначці 10,5% ВВП - вище цільових орієнтирів влади і прогнозів Євросоюзу.