ЮНЕСКО взяла під охорону базиліку Різдва Христового та "містечко перлів" у Бахрейні
ЮНЕСКО з 29 червня 2012 р. до 1 липня 2012 р. додала до списку Всесвітньої спадщини 16 об'єктів. Про це повідомляє прес-служба 36-ої сесії Комітету всесвітньої спадщини організації, що проходить у Санкт-Петербурзі.
Серед інших до списку потрапили наступні об'єкти: базиліка Різдва Христового і стежки паломників у Віфлеємі (Палестина); печери Нахаль Меарот і Ваді ель-Мугара на горі Кармель (Ізраїль); місто Рабат (Марокко); скелясті острови Південної лагуни (Палау); культурний ландшафт провінції Балі (Індонезія), що відображає філософію "Три Хіти Карана" в системі "Субак", - п'ять рисових терас з гідроспорудами, загальною площею близько 19,5 тис. га.
Крім цього, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО додали місто Шанду (Китай), культурні ландшафти народностей Бассарі, Фула і Бедик (Сенегал), а також історичне місто Гранд-Бассам, перша столиця Кот-д'Івуару.
Під охорону потрапили 17 будівель на острові Мухаррак в однойменному місті, а також три морські устричні банки, частина узбережжя і форт Калат Абу Махір, розташований у південній частині острова. Ці пам'ятки, розташовані на території Бахрейну, є живим свідоцтвом економіки, повністю заснованої на видобутку перлів.
В Ірані до списку потрапили П'ятнична мечеть (Масджид-е Джаме) в Ісфахані і місто Гонбад-е-Габус.
Також під охороною ЮНЕСКО опинилися археологічна спадщина долини Ленггонг (Малайзія), ландшафт Гран-Пре (Канада), ртутні рудники в Альмадені (Іспанія) та Ідріі (Словенія), Маркграфський оперний театр в Байройті (Німеччина), військове прикордонне містечко Ельвас і його укріплення (Португалія), вуглевидобувний басейн Нор Па-де-Кале (Франція).
Деякі з пам'яток потрапили також і в "червоний список". Так базиліка Різдва Христового і стежки паломників у Віфлеємі були занесені в список об'єктів Всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою, оскільки будівля церкви потерпає від протікання води. Об'єкт розташований в 10 км на південь від Єрусалиму. Починаючи з II ст. н. е., це місце шанується християнами як місце народження Ісуса Христа.
Раніше в "червоний список" потрапили Ліверпуль (Англія), форти Панами, форт і сади Шалімара в місті Лахор (Пакистан) і рисові тераси в філіппінських Кордильєрах (Філіппіни).
36-я сесія, що проходить у Петербурзі з 24 червня 2012 р., триватиме до 6 липня 2012 р. і розгляне питання про включення до списку Всесвітньої спадщини 36 об'єктів.
Нагадаємо, нещодавно ЮНЕСКО взяла під охорону уламки пасажирського лайнера "Титанік" як об'єкт підводної культурної спадщини.
В Україні в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО перебувають шість об'єктів (чотири культурних і два природних). У список ЮНЕСКО входять Софійський собор в Києві, Києво-Печерська Лавра, історичний центр Львова, резиденція буковинських митрополитів, а також пункти геодезичної дуги Струве та карпатські букові праліси. Собор Святої Софії в Києві та Києво-Печерська лавра визнані шедевром творчого людського генія. Нагадаємо, у червні 2011 р. на 35-й сесії Комітету всесвітньої спадщини в Парижі ЮНЕСКО висловила "глибоку стурбованість погіршенням панорами вздовж Дніпра". 14 липня 2011 р. Київрада прийняла рішення призупинити будівництво навколо Софії Київської.