Юлія Тимошенко заперечує свою причетність до вбивства депутата Щербаня
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заперечує свою причетність до вбивства Євгена Щербаня і збирається довести свою невинність у міжнародних судах. Відповідну заяву Тимошенко оприлюднено сьогодні на її персональному сайті.
Читайте також: Підставою для вбивства нардепа Щербаня стала неможливість поділити ринок газу в Донецькій обл., - документ
"Я також чітко і однозначно заявляю, що я не маю жодного відношення до трагічного вбивства Євгена Щербаня у 1996 р., і це буде доведено в міжнародних судах і судах інших країн", - сказано у її зверненні.
Тимошенко також "шокована" новими звинуваченнями, які були оголошені генеральним прокурором Віктором Пшонкою 18 січня 2013 р. щодо її участі у вбивстві Щербаня і незаконного отримання фінансових державних гарантій для корпорації ЄЕСУ. Нагадаємо, сьогодні Тимошенко закликала опозицію створити єдину партію.
Напередодні Вищий господарський суд України залишив касаційну скаргу у справі про борг ЄЕСУ без задоволення.
Читайте також: США продовжують наполягати на звільненні Тимошенко, - Клінтон
Раніше про непричетність екс-прем'єра до вбивства Щербаня заявила її дочка Євгенія Тимошенко. За її словами, вручення Тимошенко повідомлення про підозру провели незаконно, без присутності адвокатів.
Нагадаємо, в п'ятницю, 18 січня, генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства Щербаня у 1996 р., а Тимошенко вручили повідомлення про підозру її в організації умисного вбивства з корисливих мотивів спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком.
Як уточнив Пшонка, Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. "Перші 500 тис. дол. особисто з бандою Лазаренка після вбивства, а потім 2 млн 300 тис. дол. було перераховано, і всі перерахування організовувала Тимошенко", - заявив генпрокурор.
Читайте також: У ГПУ заявляють, що слідчі дії з Тимошенко не проводилися
У разі доведення провини Тимошенко, за словами Пшонки, їй "світить" довічне ув'язнення. Крім того, генпрокурор додав, що справу щодо вбивства Щербаня об'єднано в одне провадження зі справою по ЄЕСУ.
Пшонка також сказав, що суд у справі щодо вбивства нардепа Євгена Щербаня буде відкритим. Відповідно до закону, за цією статтею може бути суд присяжних. "Якщо цього захоче обвинувачений", - наголосив генпрокурор.
Читайте також: Нові звинувачення Тимошенко не вплинуть на проведення саміту Україна-ЄС, - МЗС
Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.
У квітні 2003 р. Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивць Щербаня. Зокрема, Вадим Болотських був засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Щербаня. Підсудні входили до злочинного угрупування, що діяло на території Донецької і Луганської областей. Керівник угруповання Євгеній Кушнір помер у Донецькому слідчому ізоляторі.
Читайте також: Камери в палаті Тимошенко не захоплюють "інтимної сфери", - Лутковська
У червні 2012 р. перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу щодо вбивству нардепа.
Раніше син убитого парламентарія Руслан Щербань заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем'єрів Тимошенко і Лазаренка до вбивства його батька.
Екс-майор Управління державної охорони України Микола Мельниченко заявив напередодні судового засідання в Шевченківському райсуді Києва про те, що Щербаня "замовив" Лазаренко, а Тимошенко сплатила вбивство засобами ЄЕСУ.
Читайте також: Чиновники Держдепу США перешкоджають з'ясуванню ролі Тимошенко у справі про вбивство Щербаня, - ГПУ
Нагадаємо, екс-прем'єр Тимошенко вже засуджена на сім років позбавлення волі за перевищення влади при підписанні у 2009 р. газової угоди з РФ. Наприкінці серпня 2011 р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив без змін обвинувальний вирок Тимошенко. Згідно з вироком Печерського суду м. Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові.
У той же час екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко закінчив відбувати термін у федеральній в'язниці США 1 листопада 2012 року, після чого його передали імміграційній владі США для визначення, чи може він знаходитися у країні. Він подав клопотання до Імміграційного суду міста Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. ГПУ вимагає, щоб США екстрадували екс-прем'єра до України.
Читайте також: "Батьківщина" наполягатиме на скликанні позачергової сесії ВР і створенні ТСК з розслідування вбивства Щербаня