ua en ru

Юлія Тимошенко: Єдина мета цього уряду - це обслуговувати клани

Юлія Тимошенко: Єдина мета цього уряду - це обслуговувати клани Фото: Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко
У четвер Україна отримала нового прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і новий уряд. Голосування за Кабмін і його програму проходила не зовсім просто. Як це відбувалося РБК-Україна поговорила з лідером фракції "Батьківщина" у парламенті Юлією Тимошенко.

У четвер Україна отримала нового прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і новий уряд. Голосування за Кабмін і його програму проходила не зовсім просто. Як це відбувалося РБК-Україна поговорила з лідером фракції "Батьківщина" у парламенті Юлією Тимошенко.

РБК-Україна: Парламент кілька разів провалив прийняття програми дій уряду. Чому?

Юлія Тимошенко: Документ не приймався на засіданні уряду, що є неприпустимим. Програма уряду - це коли збирається новий уряд, проводить перше засідання, кожен міністр, який координує роботу всієї галузі, складає програму дій, заттверджує її на засіданні Кабміну, і, після цього, її виносять у сесійний зал. Те, що зараз відбулося, просто переходить всі межі.


РБК-Україна: А вам вдалося її прочитати? Можете щось виділити в ній? Щось сподобалося?

Юлія Тимошенко: Справа в тому, що, можливо, паперу не вистачає, але не всім роздали взагалі цю програму. Тому я не знаю, як люди голосують. По-перше, як я вже казала, вона не затверджена на засіданні уряду, по-друге, недостатньо, щоб її просто в залі депутати почитали, а по-третє, не можна так легковажно підходити до такого державного документу як програма дій уряду. Це профанація. Коаліції немає. З двох коаліційних фракцій за нього (Гройсмана, - ред.) віддали 206 голосів (257 все, - ред.). Програми діяльності Кабміну немає, тому що її не "народив" новий уряд. Крім цього, немає навіть підписів депутатів, які увійшли в коаліцію. Я припускаю, що їх не буде 226. І це просто проігнорували. Всяке бувало у Верховній Раді України, і всяке бувало в кулуарах будь-якої влади України, але те, що відбувається сьогодні - це нехтування Конституцією, правом, юридичними процедурами. Це нехтування, в принципі, суспільством.

РБК-Україна: До речі, про процедури, ви не допускаєте, що хтось, в принципі, може підняти питання про законність проведення голосування?

Юлія Тимошенко: Звичайно. Я впевнена… як мінімум ми вивчимо все.

РБК-Україна: А ваша фракція буде подавати?

Юлія Тимошенко: Ви знаєте воно все настільки кричуще беззаконно. Все говорить про те, що ці хлопці заради своєї особистої вигоди, заради своїх інтересів, готові розтоптати Конституцію, регламент, закони, здоровий глузд, совість. Чесно, страшно жити в країні, де не працюють ні закон, ні Конституція. Це ж очевидно, що це, по суті, новий олігархічний уряд.

РБК-Україна: З того, що нам вдалося прочитати у цій програмі, то уряд пропонує відповідальність посадових осіб. Вірите ви в те, що вона буде введена?

Юлія Тимошенко: Якщо всі клани сформували новий уряд, то єдина мета цього уряду - це обслуговувати клани. І робити так, щоб їм було ситно і привільно. А при цьому люди, економіка, соціальна сфера, це все залишається просто в стороні, тому що воно нікого не цікавить. І хочу ще раз сказати, що такого в історії українського парламентаризму, і в історії української політики при будь-яких режимах ще не було.

РБК-Україна: Ви зареєстрували законопроект за деофшоризації, який передбачає введення офшорної мита, заборону відшкодування ПДВ, якщо експортні операції здійснюються з допомогою офшорних компаній. Яка перспектива у нього?

Юлія Тимошенко: Ми подали 2 законопроекти. Розроблялися вони більше ніж півроку, в їх розробці брали участь представники ЄБРР і громадянського суспільства. Ці два законопроекти повністю закриють історії з офшорами. Ми зараз просимо у нового спікера створення робочої групи, яка в прискореному режимі розгляне ці законопроекти. Ми вже отримали позитивний висновок податкового комітету Ніни Южаниної. Тому сподіваємося, що це будуть закони, які змінять повністю фінансову систему України. Тому що зараз основні гроші нашої країни знаходяться в офшорах. Якщо ці закони прийняти, то неможливо буде через офшори виводити гроші з країни. Будуть перекриті всі можливості цими двома законами.

РБК-Україна: Ваша фракція подала законопроекти, тому що не вірите, що хоча б Кабмін розробить і проведе деофшоризацію, яку обіцяв президент?

Юлія Тимошенко: Яка деофшоризація, якщо всі члени коаліції "офшорні хлопці".

Розмовляла Наталія Непряхіна.