ua en ru

Ю.Тимошенко: Держбюджет-2010 буде прийнятий у лютому

Автор: RBC.UA
В Україні в другій половині лютого 2010 р. буде прийнято закон про держбюджет на 2010 р. та Бюджетний кодекс. Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на зустрічі з Асоціацією міських та селищних рад, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні в другій половині лютого 2010 р. буде прийнято закон про держбюджет на 2010 р. та Бюджетний кодекс. Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на зустрічі з Асоціацією міських та селищних рад, передає кореспондент РБК-Україна.

За її словами, законодавство, зокрема, Бюджетний кодекс, "як новий, так і старий" дозволяють уряду за відсутності закону про держбюджет на 2010 р. здійснювати бюджетне фінансування шляхом прийняття відповідної постанови уряду. Вона запевнила, що ця постанова регулюватиме бюджетні відносини в такому вигляді як це передбачає проект закону про держбюджет.

Ю.Тимошенко заявила, що неподолання вето на закон про Бюджетний кодекс не стане на заваді його прийняттю, оскільки, за її словами, уряд може ще розібратися і проголосувати проект закону про Бюджетний кодекс для того, щоб після президентських виборів це проект був ухвалений Верховною Радою. "Заступник голови ВР Олександр Лавринович поставив питання про подолання вето (на закон про Бюджетний кодекс), щоб зняти з розгляду питання про Бюджетний кодекс, але ми все одно ще раз проглосуємо Бюджетний кодекс на засіданні уряду", - сказала вона.

Вона додала, що після виборів Президента створиться більшість, яка проголосує як закон про держбюджет, так і Бюджетний кодекс.

Також прем'єр повідомила, що частка консолідованого державного бюджету, яка залишиться на місцях, в 2010 р. складе 60%. За її словами, в 2011 р. частка консолідованого державного бюджету, яка залишатиметься на місцях, складе 70%.

Крім того, Ю.Тимошенко наголосила на актуальності земельного питання в контексті повноважень місцевої влади. «Земля була, є і буде тільки власністю громад», - сказала вона. За словами прем'єра, Верховна Рада «віддасть владу над землею у власність громад та людей».

Також вона розкритикувала діяльність Президента та Партії регіонів, які не дозволили в поточному році ухвалити ряд важливих законів, зокрема, закон про державний бюджет, Бюджетний кодекс.

Ю.Тимошенко також заявила, що в цілому виступає за децентралізацію бюджету. За її словами, в центральному бюджеті має лишитися лише мінімум, основана маса коштів держбюджету має бути розподілена на місцях.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 4 грудня заявила, що вето глави держави на нову редакцію Бюджетного кодексу буде відкликано відразу після президентських виборів, і він набуде чинності на початку 2010 р.

Напередодні глава комітету промислової і регуляторної політики і підприємництва Верховної Ради (ВР) України Наталія Королевська заявила, що держбюджет України на 2010 р. буде прийнятий до кінця ц.р. на підставі нової редакції Бюджетного кодексу.

1 грудня ВР України скасувала закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". За пропозицію бюджетного комітету перенести повторний розгляд нової редакції Бюджетного кодексу на VI сесію проголосували 205 депутатів з 438 зареєстрованих в залі. За подолання вето Президента України Віктора Ющенко на цей закон проголосували 199 депутатів з 438 зареєстрованих в залі.

Відзначимо, цей закон був прийнятий ВР 23 червня ц.р. Тоді за нього віддали свої голоси 232 народних депутати. Нова редакція Бюджетного кодексу передбачала формульну систему трансфертних взаємин між державним і більш ніж 12 тис. місцевих бюджетів.

В той же час 20 липня ц.р. В.Ющенко наклав вето на нову редакцію Бюджетного кодексу. Зокрема, глава держави підкреслював, що 12 тис. місцевих бюджетів не зможуть бути підготовлені статистично, що приведе до ряду прорахунків. Крім того, в Секретаріаті президента заявляли про те, що реалізація цього кодексу на практиці можлива лише через ручне управління з боку Кабміну і Мінфіну. 21 вересня ВР не змогла подолати вето на цей закон. Разом з тим, народні депутати 228 голосами змогли відправити цей закон на доопрацювання в тридцятиденний термін. У свою чергу Ю.Тимошенко раніше піддала критиці дії В.Ющенка, назвавши їх "великим посадовим злочином".