ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2009 р. переходять на прямі постачання газу до України. Про це йдеться в підписаному вчора в Москві меморандумі, повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна. "З 1 січня RosUkrEnergo вимітається з ринку, - підкреслила прем'єр. - Саме "Газпром" бере на себе забезпечення балансу газу України".
ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2009 р. переходять на прямі постачання газу до України. Про це йдеться в підписаному вчора в Москві меморандумі, повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна. "З 1 січня RosUkrEnergo вимітається з ринку, - підкреслила прем'єр. - Саме "Газпром" бере на себе забезпечення балансу газу України".
Прем'єр-міністр також повідомила, що перехід української економіки на європейські ціни на газ проходитиме впродовж трьох років. Це стосується і збільшення ціни на транзит газу, додала вона. "Неправильно, що тривалий час ціна за транзит не піднімалась", - сказала прем'єр.
Крім того Ю.Тимошенко заявила, що ціна на газ для України буде відома протягом місяця. За її словами, поки ціна не визначена через невизначеність цін на газ у країнах Середньої Азії.
Як повідомлялося, вчора Україна і Росія підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, що передбачає перехід на прямі відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом", а також поетапний перехід на ринкові ціни протягом трьох років.
Нагадаємо, сьогодні газ до України поставляє компанія RosUkrEnergo. Згідно підписаним контрактам в 2008 р. компанія поставить до України 49,8 млрд куб. м газу за ціною 179,5 дол. за 1 тис. куб. м. 50% RosUkrEnergo належить "Газпрому", 50% - Centragas Holding AG.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: