ru ua

Ю.Луценко: Набуття чинності антикорупційних законів ускладнить роботу МВС

Автор: RBC.UA
Набуття чинності з 1 січня 2010 р. нових антикорупційних законів ускладнить роботу МВС. Про це міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив сьогодні журналістам.

Набуття чинності з 1 січня 2010 р. нових антикорупційних законів ускладнить роботу МВС. Про це міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив сьогодні журналістам.

За словами Ю. Луценка, цей закон є недосконалим, оскільки такі закони діють у країнах, де відомства забезпечені фінансуванням. МВС, як повідомив голова цього відомства, фінансується з державного бюджету на рівні 25% від потреби.

«Все інше ми повинні заробляти через платні послуги і благодійні фонди. Якщо з 1 січня це зупиниться, міліція буде неефективно працювати, як і інші силові структури», - сказав Ю.Луценко. Міністр пояснив, що з 1 січня 2010 р. законодавство забороняє будь-яке фінансування МВС по благодійним фондам.

Раніше голова прес-служби СБУ Марина Остапенко заявила, що вступ у дію з 1 січня 2010 р. низки антикорупційних законів обмежить повноваження Служби безпеки України. Судова гілка влади також має претензії до антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, Верховна Рада України 11 червня 2009 р. прийняла закони "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення". Закони набирають чинності з 1 січня 2010 р.

27 листопада 2009 р. Верховний суд України затвердив проект подання до Конституційного Суду України щодо конституційності зазначених законів.

30 листопада 2009 р. Міністерство юстиції заявило про відсутність підстав для визнання неконституційними положень антикорупційних законів.