Ю.Тимошенко викликають до ГПУ 29 грудня ц.р.

Лідера фракції БЮТ-Батьківщина Юлію Тимошенко викликають до Генеральної прокуратури України (ГПУ) 29 грудня ц.р. о 12:00. Про це вона заявила на виході з Головного слідчого управління ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна. При цьому вона зазначила, що не вважає, що це її останній візит до ГПУ в 2010 р.

Лідера фракції БЮТ-Батьківщина Юлію Тимошенко викликають до Генеральної прокуратури України (ГПУ) 29 грудня ц.р. о 12:00. Про це вона заявила на виході з Головного слідчого управління ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна. При цьому вона зазначила, що не вважає, що це її останній візит до ГПУ в 2010 р.

"Думаю, вони і далі будуть тероризувати нашу команду і особисто мене, вважаючи, неначе таким чином заважають мені працювати", - заявила Ю.Тимошенко.

Вона також повідомила, що ніяких інших звинувачень, пов'язаних з використанням коштів, їй не пред'явлено. Крім цього вона додала, що затриманий вчора Юрій Луценко не має наміру переховуватися або бігти з країни, тому на її думку, його затримали з порушенням всіх норм і правил Кримінально-процесуального кодексу (КПК).

Минулої п'ятниці, 24 грудня, Ю.Тимошенко вийшла після допиту з ГПУ з додатковим звинуваченням у нанесенні збитків в 960 тис. грн. "Єдине, що вони мені додатково пред'явили, - це збитки державі - 960 тис. грн. Це ті комісійні гроші, які за конвертацію платив уряд Нацбанку. За конвертацію євро, що лежали на казначейському рахунку, і це називається збитками державі, але вони не розуміють , що гроші, які лежать в НБУ, є теж державною власністю: в уряді вони були або в НБУ, - це гроші державної власності, і тому ніяких збитків бути не може. Крім того, НБУ не отримує прибутку, і тому ці гроші відразу були перераховані в дохідну частину бюджету, це таке "спілкування" між урядом і НБУ. Перевищення доходів над витратами НБУ оплачується в дохідну частину держбюджету ", - заявила Ю.Тимошенко.

Вона також додала, що висунення такого звинувачення - "це не просто політичні репресії, а абсурдні політичні репресії" і назвала також безпідставними звинувачення у зловживанні при закупівлі машин "швидкої допомоги". Раніше, в той же день, генпрокурор В.Пшонка заявив, що проти Ю.Тимошенко може бути висунуте ще одне звинувачення. За словами В.Пшонки, мова йде про зловживання при закупівлі урядом за завищеною ціною 1000 автомобілів швидкої допомоги, що призвело до збитків держави в 50 млн грн. Крім того, В.Пшонка заявив, що ці автомобілі не пристосовані до виконання функцій швидкої допомоги.

Нагадаємо, 20 грудня ц.р. ГПУ, в ході розслідування кримінальної справи про нецільове використання коштів від продажу квот щодо Кіотського протоколу, обрала стосовно Ю.Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд.

Раніше, 15 грудня ц.р., ГПУ порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади і службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки). ГПУ звинувачує Ю.Тимошенко у зловживанні коштами від продажу квот по Кіотському протоколу.

Відзначимо, 3 грудня прес-служба ГПУ повідомляла, що слідство у справі, в рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановило, що цільові кошти, отримані Україною згідно з Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, які передбачалися зазначеним протоколом, тобто не за цільовим призначенням.

27 жовтня ц.р. Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило порушення на суму 1,16 млн грн при використанні коштів, отриманих у 2009 р. від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбачених Кіотським протоколом.

Як повідомлялося 22 квітня ц.р., Президент України Віктор Янукович звинуватив уряд Ю.Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених України за Кіотським угодою. ГПУ 28 квітня 2010 р. порушила кримінальну справу щодо службових осіб Кабінету міністрів України за фактами порушень за ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України (ККУ) та ч. 2 ст. 364 ККУ.

Варто відзначити, що в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення України 3 млрд грн від цього продажу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top