ua en ru

Ю.Тимошенко випустили з ГПУ після 6 годин допиту

Автор: RBC.UA
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вийшла з Генеральної прокуратури України після 6 годин допиту, передає кореспондент РБК-Україна.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вийшла з Генеральної прокуратури України після 6 годин допиту, передає кореспондент РБК-Україна.

Лідера партії "Батьківщина" допитували винятково щодо справи коштів Кіотського протоколу. Ю.Тимошенко заявила, що сьогодні допит був незаконним, тому що проводився без адвоката, який не зміг взяти участь через зайнятість в інших справах. За словами лідера "Батьківщини", їй намагалися пред'явити нові звинувачення у справі виплати пенсії за кошти Кіотського протоколу.
"Мій злочин полягає тільки в тому, що я виплатила людям пенсії з єдиного казначейського рахунку", - заявила Ю.Тимошенко.

Вона також заявила, що їй нічого не відомо про справу про зловживання при закупівлі автомобілів "швидкої допомоги ". Вона повідомила, що не отримала відповіді на інформування працівників ГПУ про причетність родини прем'єр-міністра Миколи Азарова до подорожчання вартості будівництва НСК "Олімпійський". Сьогодні раніше Ю.Тимошенко повідомляла, що принесла в ГПУ заяву про зловживання навколо НСК "Олімпійський ".

Наступний допит лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко призначений на завтра, 30 грудня, на 12:00.

Варто відзначити, що 24 грудня Ю.Тимошенко заявила, що їй пред'явлено додаткове обвинувачення у завданні збитків державі в сумі 960 тис. грн.

"Єдине, що вони мені додатково пред'явили, - це збитки державі - 960 тис. грн. Це ті комісійні гроші, які за конвертацію платив уряд Нацбанку. За конвертацію євро, що лежали на казначейському рахунку, і це називається збитками державі, але вони не розуміють , що гроші, які лежать в НБУ, є теж державною власністю: в уряді вони були або в НБУ, - це гроші державної власності, і тому ніяких збитків бути не може. Крім того, НБУ не отримує прибутку, і тому ці гроші відразу були перераховані в дохідну частину бюджету, це таке "спілкування" між урядом і НБУ. Перевищення доходів над витратами НБУ оплачується в дохідну частину держбюджету ", - заявила Ю.Тимошенко.

Вона також додала, що висунення такого звинувачення - "це не просто політичні репресії, а абсурдні політичні репресії" і назвала також безпідставними звинувачення в зловживанні при закупівлі машин "швидкої допомоги". Раніше, в той же день, генпрокурор В.Пшонка заявив, що проти Ю.Тимошенко може бути висунуто ще одне звинувачення. За словами В. Пшонки, мова йде про зловживання при закупівлі урядом за завищеною ціною 1000 автомобілів швидкої допомоги, що призвело до збитків держави в 50 млн грн. Крім того, В.Пшонка заявив, що ці автомобілі не пристосовані до виконання функцій швидкої допомоги.

Нагадаємо, 20 грудня ц.р. ГПУ, в ході розслідування кримінальної справи про нецільове використання коштів від продажу квот по Кіотському протоколу, обрала стосовно Ю.Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд.

Раніше, 15 грудня ц.р., ГПУ порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади і службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Як повідомляла прес-служба ГПУ 3 грудня, слідство у справі, в рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановило, що цільові кошти, отримані України згідно з Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, які передбачалися, тобто не за цільовим призначенням.

27 жовтня ц.р. Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило порушення на суму 1,16 млн грн при використанні коштів, отриманих у 2009 р. від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбачених Кіотським протоколом.

Як повідомлялося 22 квітня ц.р., Президент України Віктор Янукович звинуватив уряд Ю.Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених України за Кіотським угодою. ГПУ 28 квітня 2010 порушила кримінальну справу щодо службових осіб Кабінету міністрів України за фактами порушень за ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України (ККУ) та ч. 2 ст. 364 ККУ.

Варто відзначити, що в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення Україною 3 млрд грн від цього продажу.