Ю.Тимошенко: В Україні у 2010 р. емісія гривні проведена на суму 99,7 млрд грн
В Україні у 2010 р. емісія гривні проведена на суму 99 млрд 671 млн грн. Про це сьогодні лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила перед тим, як увійти до головного слідчого управління ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна.
Ю.Тимошенко зазначила, що про це стало відомо після проведення опозиційним урядом відповідного дослідження. За її словами, ці дослідження свідчать про те, що майже половина надходжень до бюджету за 2010 р. - це емісійні кошти. Вона додала, що надходження до бюджету складають 230 млрд грн.
"Нова влада вирішила заробляти на друку гривні. Цю емісію вони віддають підконтрольним банкам в якості рефінансування. Ці гроші не забезпечені економічним зростанням, а значить це призводить до росту цін, який ми зараз спостерігаємо", - сказала вона.
Крім цього, Ю.Тимошенко повідомила, що за 2010 р. в офшорні зони виведено 28 млрд 700 млн дол. За її словами ця цифра дорівнює доходам держбюджету за 2010 р. Вона зазначила, що більша частина з цієї суми, а саме 26,5 млрд дол. виведено на Кіпр.
"У зв'язку з цим, я збираюся написати завтра (19 січня) в Генеральну прокуратуру заяву про злочин. Ми викладемо ці цифри, і емісію, і виведення грошей в офшорні зони... Як тільки почне працювати Верховна Рада, ми винесемо на розгляд питання емісії незабезпеченої гривні на засідання Верховної Ради", - сказала вона.
Нагадаємо, вчора, 17 січня, Ю.Тимошенко заявила, що найближчими днями надасть офіційні цифри щодо того, яка емісія грошей зроблена. За словами Ю.Тимошенко, цього року продовжується емісія грошей, яка не підтверджується економічним зростанням. На думку Ю.Тимошенко, це свідома політика Національного банку України.
Відзначимо, 5 січня ц.р. Ю.Тимошенко почала знайомитися з матеріалами досудового слідства. За її словами, в матеріалах кримінальної справи є інформація про те, що кошти Кіотського протоколу знаходяться на рахунках Держказначейства, і з ними не відбувалося ніяких дій. "Представники нашої політичної команди звернулися до посла Японії, який у робочій зустрічі сказав про те, що японська сторона зверталася до уряду В.Януковича із запитом, чи були використані ці кошти, на що отримали відповідь, що всі кошти знаходяться на рахунку Держказначейства, і нікуди не пересилалися. Крім того, японська компанія направила спеціальний аудит в Україну, щоб перевірити, куди списувалися ці гроші, і цей аудит підтвердив, що гроші на місці. Це офіційні документи, що містяться в матеріалах кримінальної справи, і це підтвердив слідчий", - заявила Ю.Тимошенко.
Нагадаємо, 30 грудня 2010 р. Ю.Тимошенко провела в ГПУ більше 11 годин. Їй було пред'явлено остаточне звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки). Також Ю.Тимошенко була викликана на допит 31 грудня.
Ю.Тимошенко звинувачують у нецільовому використанні 180 млн і 200 млн євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом. Було оголошено про закінчення попереднього слідства та наданні матеріалів кримінальної справи для ознайомлення.
У свою чергу, Ю.Тимошенко заявляла про те, що матеріали досудового слідства сфальсифіковані. За її словами, процесом слідства керує Президент України Віктор Янукович. Також вона заявляє, що багатогодинними допитами "В.Янукович хотів похитнути мої позиції, намагався зламати мої цілі і мою впевненість". Крім того, Ю.Тимошенко заявила, що не буде затягувати з ознайомленням з матеріалами досудового слідства. Також вона заявила, що їй хочуть винести вирок, який карається ув'язненням від 5 до 10 років.
У той же час політолог Михайло Погребинський вважає, що команда В.Януковича не зацікавлена в тому, щоб посадити Ю.Тимошенко до в'язниці. На його думку, з міркувань чисто політичної доцільності, Ю.Тимошенко не буде змінений запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.